Розпочато деклараційну кампанію – 2018

Дата: 31.01.2018 15:54

Державна фіскальна служба інформує

Розпочато деклараційну кампанію –   2018

Городоцьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ інформує, що з 1 січня 2018 року стартувала Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому 2017році.

В ході її проведення, громадяни зобов’язані виконати свій конституційний обов’язок, задекларувавши доходи, які не були оподатковані у минулому році, адже  свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства.

Декларація про майновий стан і доходи надається до податкової інспекції за місцем податкової адреси громадянина. Зробити це можна або особисто чи через уповноважену на це особу, або за допомогою пошти. Також передбачена можливість декларування  засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті у 2017 році,  податок на доходи фізичних осіб  не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, тощо);

- спадок та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи, тощо.

Такі громадяни зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 01.05.2018 р. у річну податкову декларацію про майновий стан та доходи за наслідками 2017 р., а також нарахувати та сплатити до 01.08.2018 р. податок з таких доходів за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %.

Водночас якщо громадяни бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 р., податкову декларацію можна подати впродовж усього 2018 р.

Нагадаємо, що у разі необхідності платники можуть отримати в органах фіскальної служби безоплатні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи. Бланки декларацій надаються платникам податків безоплатно.

Звертаємо увагу,що Декларація  подається за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 06.06.2017 р. № 556, який набув чинності 31.12.2017 р.

Городоцьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ