Якщо твої наміри розраховані на рік – сій жито, на десятиліття – сади дерева, на віки – виховуй дітей

Дата: 05.02.2018 17:26

Одним  із  основних  напрямків  роботи  Городоцького  районного  центру  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді  - запобігання  ранньому  соціальному  сирітству,  що  передбачає  роботу  у  пологовому  будинку  з  матерями,  які  мають  намір  відмовитися  від  новонародженої  дитини  та,  за  потреби,  подальший  соціальний  супровід  сім’ї  у  випадку  зміни  рішення  матері  з  метою  належних  умов  перебування  дитини  вдома.

Основними  причинами  наміру  жінок,  які  народжують,  залишити  дитину  у  пологовому  будинку  є:

- соціальне  неблагополуччя;

- небажана вагітність;

- непорозуміння  та  внутрішньо  сімейні  конфлікти  між  членами  родини;

- відсутність  або  втрата  житла,  документів,  різного  роду  залежності.

Так,  під  час  роботи  консультаційного  пункту  у  пологовому  відділені  фахівцем  із  соціальної  роботи  Стецюк  О.М.  виявлено  вагітну  жінку  в  якої  виникли  складні  стосунки  із  членами  сім’ї.  Спеціалістом  Центру  проведено  ряд  заходів  щодо  налагодження  непорозуміння.  Проте  члени  сім’ї  не  виявили  бажання  щоб  вагітна  поверталась  у  родину  чоловіка, а  власного  житла  не  мають.  Тому  30.01.2018  року  фахівцем  із  соціальної  роботи  спільно  із  центральною  районної  лікарнею  вагітну  влаштовано  у  «Дім  захисту  життя»  с.Писарівка,  Волочиського  району,  який  приймає  матерів,  які  опинились  в  складних  життєвих  обставинах  терміном  до  одного  року.

Протягом  даного  терміну  спеціалістами  Центру  буде  проводитись  робота  щодо  налагодження  стосунків  в  сім’ї  та  придбання  власного  житла  (за  кошти  сім’ї).