Освітні програми, освітні компоненти, передбачені освітньою програмою

Зміст освітньої діяльності

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №1 «Берізка» працює за:

• Освітньою програмою

«Базовий компонент дошкільної освіти» (Наказ МОНмолодьспорту від 22.05.2012 №615

• Комплексною програмою

«Українське дошкілля». Програма розвитку дитини дошкільного віку( Лист МОН від 23.05.2017 № 1/11 – 4988)

• Парціальними програмами:

Дискавері. Парціальна програма з основ пошуково-дослідницької діяльності дітей дошкільного віку . Федоренко Т.О.\2015р, Основа

У світі ритму. Програма з ритміки для дітей старшого дошкільного віку. Навчально-методичний посібник . Таранціца С.. 2015. Кам.-Подільський

Англійська мова для дітей дошкільного віку. Програма та методичні

рекомендації (Лист ПТЗО від 28.07.2015№14.1/12-Г-952)

«Дошкільникам освіта для сталого розвитку». Навчально-методичний посібник. Гаври Н.В., Пометун О.І., Саприкіна О,В.. Лист ІІТЗО від25.07.2014 №14.1\12-Г-1356

Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських засадах. Київ-Одеса. 2016

Веселі нотки. Програма навчання грі на дитячих музичних інструментах. С.Зелінська.

2015. Кам.-Подільський

Кроки до гармонії. Програма навчання дітей старшого дошкільного віку комп’ютерної грамотності. Давиденко Г. 2015. Кам.-Подільський

Стежками рідного краю. Програма краєзнавчої роботи старшого дошкільного віку. Лозінська Н. 2015. Кам.-Подільський

Веселі нотки здоров'я. Програма з оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку. Литус А.

2015. Кам.-Подільський

Мудрі шахи. Програма навчання гри в шахи. Семизорова В.В., Духновська О.Ш. Мандрівець. 2015

Особливості матеріально-технічної бази:

у дошкільному навчальному закладі  облаштовані: музична зала, спортивна зала, кабінет медичної сестри, просторі, виокремлені групові приміщення зі створеними умовами для виховання, розвитку та навчання дошкільників.

Впровадження інноваційних технологій:

• Ідеї В.О. Сухомлинського;
  • Спадщина С. Русової;
  • Педагогічна концепція А.С. Макаренка;
  • Коректурні таблиці;
  • Асоціативні картки;
  • Мнемотехнології
  • Технологія фізичного виховання М. Єфименка;
  • Програма сталого розвитку дошкільників

У дошкільному закладі працюють гуртки:

• «Світ навколо нас»  (керівник гуртка – Голотова Т.П.., вихователь ДНЗ);
  • «Грація» (керівник гуртка – Дрибушко Т.В.., фізкерівник ДНЗ);
  • «Зернятко добра» (керівник гуртка – Слободян О.М.. вихователь ДНЗ);
  • гурток англійської мови «Англійська для малят» (керівник гуртка – Жолобайло Н.П.., вчитель).
  • «Дивограй» (керівник гуртка – Варшавська В.Б..., музичний керівник  ДНЗ);
  • «Компютерна грамотність для малят» (керівник гуртка – Мазур К.В.-вчитель)
  • «Шляхами рідного краю» (керівник гуртка – Лічняровська І.В.., вихователь ДНЗ);
  • «Шахи» (керівник гуртка – Височинська А.Б.., вихователь ДНЗ);
  • «Здоров'ячки» (керівник гуртка – Дрибушко Т.В.., фізкерівник ДНЗ);

МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ

З метою забезпечення якісного рівня дошкільної освіти, яка спрямована на гармонійний, цілісний розвиток дитини дошкільного віку, відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей, культурних потреб у закладі дошкільної освіти двічі на рік проводиться моніторинг якості освіти. У ході мніторингу педагоги мають змогу отримати цілісне уявлення про рівень розвиненості та вихованості дитини, співвіднести фактично досягнуті дитиною результати з державним стандартом. Об’єктивна портретна характеристика кожної дитини, що складається за результатами моніторингу дає змогу педагогам відстежити слабкі сторони у розвитку дитини, приділити належну увагу саме тим компетенціям, які у неї недостатньо сформовані, та визначити конкретні напрями, зміст та форми педагогічної корекції.