План роботи творчої групи вихователів

ДНЗ №1 «Берізка»

на 2017-2018 навчальний рік

Провідна проблема: « Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку»

Склад творчої групи:

Керівник творчої групи:

Клепацька І.В. - вихователь

Члени творчої групи:

Борита І.І.- вихователь-методист ДНЗ №1 «Берізка»

Радомська А.М. – вихователь

Голотова Т.П. – вихователь

Актуальність напрямку роботи:

Нагальною потребою XXI століття стає формування такого способу життя, який був би основою довготривалого ощадливого гармонійного розвитку людства, йдеться про систему цінностей, складову культурного світобачення кожної людини і суспільства в цілому, яка залежала б від економічних сплесків чи занепадів, у якій би захист і збереження природи, турбота про людину, її життя і дотримання її прав вважались такими ж важливими , як і саме життя.

Один із способів довести цю думку до людей – допомогти нашим дітям зрозуміти, що є межа такої бездумної експлуатації ресурсів, і що якщо почати діяти зараз, у нас ще є надія. І діяти необхідно не лише заради нашого спільного майбутнього, але й заради нашого фізичного здоров’я. Соціологи  довели : якщо діти отримують знання і поради з проблем і можливостей їхнього розв’язання, вони, найімовірніше, дивитимуться в майбутнє з оптимізмом , ніж діти, що мають про них непевне уявлення. Таким чином, освіта для сталого розвитку тісно пов’язана з життям молодих людей та їхнім майбутнім, а отже, повинна стати одним з пріоритетів країни.

Освіта для сталого розвитку для дітей дошкільного віку вперше стартує в Україні і вона має бути визначена серйозним педагогічним завданням сучасності. Особливості її організації в дошкільному закладі зумовлені специфікою розвитку психічних процесів у дітей цього віку, їхнім світогляд, проте її принципи є загальними.

Мета:

-надання теоретичної та практичної допомоги педагогічним працівникам у впровадженні та використанні сучасних технологій у питаннях сталого розвитку;

-виховання соціально адаптованої, відповідальної та стратегічно мислячої особистості;

- сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя.

Завдання творчої групи:

• Забезпечення оптимальних умов  для формування у дітей, педагогів та батьків надзвичайно важливих навичок екологічно, економічно, соціально-доцільної поведінки дошкільників у контексті освіти для сталого розвитку;
  • Консультування та надання методичної допомоги педагогічним працівникам з даної проблеми;
  • Обмін досвідом роботи;
  • Підготовка та залучення батьків до впровадження ідей сталого розвитку.
  • Створення умов для формування у дітей початкових уявлень про дії та поведінку, що орієнтовані на сталий розвиток;
  • Усвідомлення старшими дошкільниками необхідності збереження ресурсів землі та особистої відповідальності за майбутнє;
  • Розвиток у дітей звичок і моделей поведінки, що відповідають сталому розвитку.

Зміст роботи

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

Примітка

1

Розробити методичні рекомендації щодо впровадження освіти для сталого розвитку у дошкільному закладі

2

Презентація:  «Освіта для сталого розвитку: досягнення та перспективи».

3

Виставка- презентація літератури.

Протягом року

4

Організувати роботу гуртка з теми: «Створення пошуково-дослідницьких лабораторій в ДНЗ»

5

Анкетування педагогів щодо вмотивованості та обізнаності з проблеми сталого розвитку.

Борита І.І.

6

Консультація  «Нові орієнтири економічної освіти на засадах сталого розвитку»

Лютий

Клепацька ІВ.

7

Тренінгові заняття з педагогами та батьками : «За життя без сміття».

Протягом року

Борита І.І.

8

Міні-проект "Світ паперової моди"

березень

9

Діагностика стартового рівня  розвитку дітей  до освіти  про сталий розвиток.

10

Відкритий показ «Що про воду треба знати – щоб її не розтрачати»

Квітень

11

Квітки вітальних слів своєї сім'ї діти створювали разом з батьками.

Травень

12

Анкетування батьків щодо обізнаності з проблеми сталого розвитку.

13

Міні-проект «Акція на захист зеленої ялиночки»

Спільні виставки дитячих робіт та батьків:

«Букет замість ялиночки»

«Дай друге життя побутовим відходам»

(Організувати та провести  сумісно-спільну діяльність з батьками виставку дитячих робіт )

14

Виставка:

- методичних посібників педагогів;

-конспектів занять на тему: «Моя ЕКО -Україна»

Майстер-клас для вихователів : Торт «Цукеркові ласощі»

(з побутових відходів)

Травень

Січень

15

Педагогічна рада : «Формування основ соціальної та економічної освіти у дітей дошкільного віку»

Лютий

Творча група

Основні положення концепції сталого розвитку

1. В центрі уваги – люди, які повинні мати право на здорове і плідне життя в гармонії з природою.

2. Охорона навколишнього середовища має стати основним компонентом процесу розвитку і не може розглядатись у відриві від нього.

3. Задоволення потреб у збереженні навколишнього середовища повинно розповсюджуватися не тільки на теперішні, але й на майбутні покоління.

4. Необхідним є партнерство, спільна робота всіх і кожного для забезпечення сталого розвитку.

5. Збереження здоров’я людей і забезпечення гідного рівня життя.

Саме на таких засадах сформувалося поняття сталий розвиток.