Довідка про підсумки роботи із зверненнями громадян у І кварталі 2019 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про  першочергові заходи щодо  забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів  державної влади та органів місцевого самоврядування», враховуючи  особливу роль звернень  громадян у забезпеченні зв’язку між владою та громадянином, з метою вирішення  важливих проблем населення Городоцькою міською радою  протягом  І кварталу 2019 року проводилась   робота, спрямована на  забезпечення кваліфікованого та всебічного розгляду   порушених громадянами питань.

За три місяці цього року до міської ради  та її виконавчого комітету з метою розв’язання своїх проблем,  надійшло 2529 письмових  звернень, з них -  38  колективних та 180 усних, 30 – скарг, а це майже в 2,5 рази, більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Звернення викликані великою кількістю заяв про виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та узаконення земельних ділянок для ведення городництва за межами населених пунктів.

Під час особистого прийому  міським  головою прийнято 49 громадян;    секретарем, заступниками міського голови та керуючою справами (секретарем) - 182 особи.

У ході вирішення питань, викладених у зверненнях, особлива увага приділялась  мешканцям об’єднаної громади, які потребують  соціального захисту та матеріальної підтримки. Протягом звітного періоду до міської ради  левова частка звернень надійшла від пільгової категорії населення, з них: 18 учасників АТО, 148 осіб, що потребують дороговартісного лікування, 76 інвалідів ІІ-ІІІ груп, 2 матері - героїні та ін.

Питання  вирішувались позитивно  відповідно чинного законодавства, під час прийому заявникам надавались  роз’яснення щодо порушених питань.

Порушень Закону України «Про звернення громадян» не встановлено.

Слід зазначити, що міською радою  за звітний період була проведена значна робота щодо забезпечення всебічного якісного і кваліфікованого  розгляду порушених громадянами питань.

Враховуючи звернення громадян, за результатами  голосування, виконавчим  комітетом міської ради  у І кварталі  прийнято понад  26 рішень,  де заявники  порушували різноманітні питання.

У лютому та березні цього року міським головою   проведено виїзні  звіти в старостинських округах. В сільських населених пунктах  піднімались практично однакові проблемні питання:  функціонування ФАПів  в селах, ремонт доріг, забезпечення питною водою сільських населених пунктів, узаконення земельних ділянок для ведення городництва за межами населених пунктів,  автобусне сполучення з  районним центром, зайнятість населення,  виділення земельних ділянок  для ведення ОСГ.

Загальним відділом  виконавчого комітету видано 3719 довідок  різного характеру.

Результати аналізу  письмових звернень за змістом свідчать про те, що  найактуальнішими були  питання про  виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства,  надання  матеріальної допомоги на лікування, про надання дозволів на узаконення земельних ділянок, про реорганізацію закладів освіти, про ремонти доріг та вулиць,  про надання дозволів на підчистку та  зрізання дерев, вирішення межових спорів, та інші.

З питанням про виділення матеріальної допомоги на лікування  звернулось 268 жителів територіальної громади, яким перераховано на рахунки  256 400 грн.

На п’ятнадцятій сесії розглянуто і задоволено  637 заяв про  виділення  громадянам земельних ділянок для ведення  особистого селянського господарства, та  відмовлено 251 особі у набутті права користування на  земельні ділянки для ведення  особистого селянського господарства. У квітні місяці таких заяв надійшло 1032, які сьогодні знаходяться на розгляді.

На протязі І кварталу надійшло три запити  на публічну інформацію.

Як свідчить аналіз надходження  звернень громадян за територіальною ознакою, протягом звітного періоду  найбільше звернень надійшло від  Великокарабчіївського, Старопісочнянського та Радковицького  старостинських округів, найменше - від Кузьминського, Чорниводського та Лісогірського старостинських округів.

Звернення громадян є і надалі будуть пріоритетним у повсякденній діяльності та спрямовані  лише на поліпшення якості їх розгляду та безумовне виконання вимог законодавства про звернення громадян.

Досягнення гідного рівня життя громадян Городоцької об’єднаної територіальної громади було і залишається  основною метою роботи.

Звернення громадян є одним із засобів їхніх прав та законних інтересів. Працівниками відділу постійно ведеться роз’яснювальна робота, надаються консультації громадянам, які звертаються до міської ради. Організація  роботи із звернення громадян перебуває на постійному контролі у голови  громади та вживаються заходи щодо вдосконалення цієї роботи.

Начальник загального відділу                                              Т.Каліновська