І квартал 2020 року

Аналітична довідка про підсумки роботи із

зверненнями  громадян у І кварталі 2020року

Відповідно до вимог Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», інших законодавчих та нормативно-правових актів з питань організації роботи зі зверненнями громадян,  Городоцька міська рада постійно проводить роботу стосовно реалізації громадянами їх конституційного права на звернення, здійснює системні заходи щодо  покращення роботи із зверненнями, ґрунтовного та всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед органами  місцевого самоврядування, усунення причин, що породжують скарги громадян, забезпечення відкритості і гласності.

За  перший квартал цього року до міської ради  та її виконавчого комітету  надійшло заяв  1892, з них - 39 колективних та 246 про виділення матеріальної допомоги на лікування,   2 – скарги, 6 депутатських запитів та 5 запитів на публічну інформацію; 116  усних,   а це майже  на   637 звернень  менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Щодо колективних звернень, то слід зазначити, що більше звернень надійшло від міських жителів, які просять облаштувати дитячі майданчики, провести освітлення вулиць та ремонти доріг, отримати дозволи на зрізання зелених насаджень,  розв’язати  спірні земельні питання та ін..

Під час особистого прийому  міським  головою прийнято  14 громадян, з них  2 звернення колективні;   секретарем, заступниками міського голови та керуючою справами (секретарем) -  102 особи.

У структурі звернень, що надійшли до  міської ради, загалом домінують заяви.

Найбільш актуальні питання, що відображаються у зверненнях громадян, за звітний період це:

• на   першому місці, за актуальністю, питання аграрної політики та земельних відносин  –    1121  звернення, або   59,2% від загальної кількості звернень;
  • на другому місці,  питання соціального захисту  –    246 звернень про  виділення матеріальної допомоги на лікування, це 13 % від усіх, які надійшли на розгляд;
  • трійку найбільш поширених замикають питання комунальної власності та  благоустрою населених пунктів об’єднаної територіальної громади – 174 одиниць, що складає 9,2% від загальної кількості.

Особлива увага приділяється вразливим верствам населення. На виконання   «Програми надання одноразової  грошової матеріальної допомоги жителям  Городоцької  міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік», затвердженої рішенням сесії від 23 грудня 2019 року,  із  міського бюджету  виплачено  одноразову матеріальну грошову допомогу  на оздоровленням учасникам АТО  та на лікування громадянам на  суму  178000 гривень. Придбано  продуктових наборів на суму 6650 грн. для учасників  бойових дій.

За І квартал 2020 року до  міської ради від Хмельницького Контактного центру  надійшло для розгляду 19 звернень громадян,   які піднімали різні питання. Усі   звернення розглянуто в терміни, визначені чинним законодавством, 3 - відповідно до частини 3 статті 7 Закону України  «Про звернення громадян» направлені для розгляду  за належністю.

25 лютого 2020 року  міській раді проводився особистий прийом громадян Регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Хмельницькій області. Для вирішення  особистих питань на прийом прибуло 8 осіб.

У зв’язку з карантинними заходами значну кількість особистих та виїзних прийомів громадян було відмінено.

Усі питання намагаємось вирішувались позитивно, відповідно чинного законодавства, під час прийому заявникам надавались  роз’яснення щодо порушених питань.

Слід зазначити, що міською радою  за звітний період була проведена значна робота щодо забезпечення всебічного якісного і кваліфікованого  розгляду порушених громадянами питань.

Посадові особи міської ради  також беруть  особисту участь у спільних виїзних прийомах громадян  з районною державною адміністрацією, у  першому кварталі  такий прийом відбувся у Варовецькому старостинському окрузі.

Загальним відділом  виконавчого комітету видано 5530 довідок  різного характеру

Звернення громадян є одним із засобів їхніх прав та законних інтересів.

Робота зі зверненнями у  Городоцькій міській радії буде й надалі пріоритетною у повсякденній діяльності та спрямованою лише на поліпшення якості розгляду звернень громадян та безумовне виконання вимог законодавства про звернення громадян.

Узагальнені відомості  про організацію роботу зі зверненнями громадян та вирішення порушених у них питань оприлюднюється  на офіційному веб-сайті  Городоцької міської  ради щоквартально, а також розміщується інформація про підсумки роботи зі зверненнями громадян та графіки особистих та виїзних особистих  прийомів громадян керівництвом обласної  ради, облдержадміністрації та  райдержадміністрації.

Міська рада створює всі необхідні умови для реалізації громадянами своїх прав на звернення та продовжує працювати над виконанням Закону України   «Про звернення громадян» та Указу Президента України  «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Досягнення гідного рівня життя громадян Городоцької об’єднаної територіальної громади було і залишається  основною метою роботи.

Начальник загального відділу                                              Т.Каліновська