І квартал 2021 року

Довідка про підсумки роботи із зверненнями  громадян  у  І кварталі 2021 року

З метою безумовного виконання в Городоцькій міській територіальній громаді Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про  першочергові заходи щодо  забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів  державної влади та органів місцевого самоврядування», на протязі І кварталу створювались умови для реалізації конституційних прав громадян на інформацію, розміщувались на офіційному сайті міської ради нормативно-правові документи, графік прийому громадян та вирішення  важливих проблем населення громади.

За  перший квартал цього року до міської ради  та її виконавчого комітету з метою розв’язання своїх проблем,  надійшло 2435 письмових  звернень, з них -  18  колективних та   101 усне,    це на  543 звернення, більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Звернення викликані великою кількістю заяв про виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та узаконення земельних ділянок для ведення городництва за межами та в межах населених пунктів.

Під час особистого прийому  міським  головою  за три місяці прийнято 66 громадян  (26 – звернень про вирішення земельних питань;   5  –  про працевлаштування;  5 – про виділення матеріальної допомоги;  12 –  про вирішення  житлово-комунальних питань;  3 – охорони здоров’я;  2  –  соціального захисту;  13 – різного характеру), розглянуто 4 колективних звернення, 2 - повторних. 14 звернень потребують додаткового вивчення або ж виділення коштів на проведення робіт.

Посадовими особами міської ради за звітний період розглянуто 35 звернень, що втричі менше, від періоду минулого року,  зменшення викликано карантинними обмеженнями,  це загалом питання, на які надавались усні пояснення та консультації.

У ході вирішення питань, викладених у зверненнях, особлива увага приділялась  мешканцям  територіальної громади, які потребують  соціального захисту та матеріальної підтримки. Протягом звітного періоду до міської ради  левова частка звернень надійшла від пільгової категорії населення, з них: 56 учасників АТО, 262 особи, що потребують дороговартісного лікування. За результатами рішенням 2 комісій по розгляду заяв громадян про надання одноразової матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету 199 заяв задоволено, 16 громадянам надано відмову у виділенні матеріальної допомоги, решта  заяв перебуває на контролі. Відмова обумовлена порядком, який визначений в Положенні про надання матеріальної допомоги.

Результати аналізу  письмових звернень за змістом свідчать про те, що найактуальнішими були  питання про  виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства,  надання  матеріальної допомоги на лікування, про надання дозволів на узаконення земельних ділянок,   про ремонти доріг та вулиць,  про надання дозволів на підчистку та  зрізання дерев, вирішення межових спорів, та інші.

Як свідчить аналіз надходження  звернень громадян за територіальною ознакою, протягом звітного періоду  найбільше звернень надійшло від  Радковицького, Новосвітського, Кремінянського, Бедриковецького старостинських округів, найменше - від  та Лісогірського, Хмелівського старостинських округів.

Звернення громадян є і надалі будуть пріоритетним у повсякденній діяльності та спрямовані  лише на поліпшення якості їх розгляду та безумовне виконання вимог законодавства про звернення громадян.

Звернення громадян є одним із засобів їхніх прав та законних інтересів. Організація  роботи із звернення громадян перебуває на постійному контролі у голови  громади та вживаються заходи щодо вдосконалення цієї роботи.

Начальник загального відділу                                        Тетяна КАЛІНОВСЬКА