«Діти за мир» -Городоччани вшановували співвітчизників, полеглих на фронтах Другої світової війни

Дата: 08.05.2018 17:00

День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Як відомо, українці воювали у 7 арміях світу. Прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять близько 8-10 млн осіб.

8 травня — в день коли завершилася Друга світова війна у Європі, важливо вшанувати усіх її жертв і наголосити, що такі трагедії ніколи не повинні повторитися. Про це нагадує наш символ — червоний мак та гасло “Ніколи знову”»

Основний меседж – це червоний мак, квітка, яка вважається знаком жертв військових і громадянських конфліктів, відображенням кривавого сліду від пострілу. Квіти червоного маку спочатку були символом трагічних подій Першої світової війни.

Цікаво, що чотири роки тому червоний мак і слоган "Ніколи знову" стали використовуватися в Україні під час святкування Дня перемоги у Другій світовій війні.

Сьогодні, на центральній площі міста, відбувся флешмоб, в якому взяли участь гімназія, ЗОШ 2,3,4 та школа з польською мовою навчання, художня школа, будинок творчості та зразковий танцювальний колектив «Колібрі». Флешмоб проводився під гаслом «Діти за мир». Усі учні прийняли  активну участі в прикрашенні символічної карти України маками. Також, учні розмальовували обличчя маками та національною символікою.

Ми пам'ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об'єднані Нації. Пам'ятаємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.