Державна фіскальна служба інформує про експериментальний проект щодо реєстрації розрахункових операцій.

Дата: 16.07.2018 15:50

Городоцьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ інформує, що з 19.06.2018 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 р. № 472 щодо реалізації з першого числа місяця, що настає за місяцем набрання чинності цією постановою (тобто – з 01.07.2018 р.), до 31.12.2019 р. експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних  та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі – експериментальний проект).

Також, затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті.

Організаційне супроводження експериментального проекту здійснюється Міжвідомчою робочою групою з питань інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі з використанням Інтернету), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, перевезення пасажирів та інших послуг.

Розробка та впровадження інноваційної електронної системи e-Receipt (електронний чек) дозволить:

- створити умови для застосування платниками  податків для  реєстрації розрахункових операцій пристроїв широкого вжитку (персональних комп’ютерів, планшетів, смартфонів);

- спростити процедуру реєстрації;

- скоротити витрати платників податків на придбання та обслуговування пристроїв, що здійснюють реєстрації розрахункових операцій.

Крім того, нова система спрощує процес друкування паперових чеків, оскільки передбачає виключно он-лайн реєстрацію через Електронний кабінет та он-лайн передачу (отримання) даних.

Оцінити переваги нової системи бізнес зможе, користуючись її сервісами на практиці.

Координація дій щодо реалізації експериментального проекту здійснюється Мінфіном України.