СТАРТУВАЛА ІНІЦІЙОВАНА ПРЕЗИДЕНТОМ ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА МАЛОГО БІЗНЕСУ

Дата: 05.02.2020 11:40

З 1 лютого 2020 року запрацювала програма під 5-7-9% кредитів, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Її ціль — підтримка підприємницької діяльності, малого бізнесу та розвиток нових підприємств.

Що це за програма?

Це - державна програма, яка націлена на підтримку підприємництва та малого бізнесу в Україні, шляхом видачі кредитів під 5, 7, та 9 відсотків річних.

Впровадження програми за доручення Уряду бере на себе Фонд розвитку підприємництва за підтримки Міністерства фінансів.

Під що дають кредити?

Кредити видаються на розвиток бізнесу, а саме: купівлю необхідного обладнання, матеріалів чи послуг. При цьому 20% витрат повинен інвестувати сам підприємець.

Кредити можна брати в будь-якій сфері діяльності: енергетиці, освіті, охороні здоров'я, транспорті, виробництві, спорті, розваг тощо.

Як це працює?

Підприємець звертається до банків-партнерів із заявкою на отримання кредиту. На даний час до програми залучені ПриватБанк, ОщадБанк, Укргазбанк.

Для участі потрібен бізнес-план, позитивна фінансово-кредитна репутація та платіжна дисципліна. Стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а діючий бізнес — пропрацювавши мінімум 12 місяців.

Що необхідно для того, щоб отримати кредит?

1. Необхідно бути фізичною особою - підприємцем чи власником малого бізнесу, мати позитивну платіжну репутацію та платіжну дисципліну.
  2. Звернутися до банка-партнера та подати заявку на отримання кредиту, прикріпивши документи про вашу діяльність та бізнес план.
  3. Отримати кредит та продовжувати розвивати власну справу, сплачувати податки.

Скільки виділено коштів?

На 2020 рік Уряд виділив 2 млрд гривень і працює над тим, щоб збільшити цю суму. За рік, за розрахунками Уряду, це дозволить надати 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч робочих місць та інвестувати близько 2 млрд. грн. внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу.

На яку суму можна розраховувати?

Сума кредиту на одного підприємця не перевищує 1,5 млн. грн.

5% кредитування надається, якщо запланована виручка не перевищує 25 млн грн. Умова отримання такого кредиту — створення двох робочих місць.

7% кредит надається, коли планується виручка до 25 млн грн, але без нових робочих місць. Проте за кожного нового працівника річна ставка знижуватиметься на 0,5%.

9% кредит отримують бізнесмени, які планують отримати до 50 млн грн на рік.

Що робити, якщо відмовлять у кредиті?

Ви можете подати документи знову. Крім того, для підприємців-початківців Уряд передбачив можливість безплатного навчання для покращення бізнес-компетенцій.

Бажаючим прийняти участь у даній програмі та за консультаціями просимо звертатися у відділ економічного розвитку та інвестицій Городоцької міської ради за тел. (098)224-73-99.

Банки – партнери:

ПРИВАТБАНК - https://privatbank.ua/business/5-7-9

ОЩАДБАНК - https://www.oschadbank.ua/ua/579?utm_source=menu-financ-bizn-579&utm_medium=menu-top-579&utm_campaign=button-579

УКРГАЗБАНК  - https://www.ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/5_7_9_cred/