Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Запобігання домашньому насильству

Дата: 24.11.2022 18:04
Кількість переглядів: 122

   Майже половина населення України  страждала від насилля в сім’ї впродовж свого життя, причому 30% з них зазнавали жорстокого поводження в дитячому віці. До насильства над дітьми найчастіше призводять важка соціально-економічна ситуація країні, руйнування моральних та сімейних цінностей нашого суспільства, батьківське страждання від домашнього насильства в дитинстві, хибна впевненість, що такий стиль виховання є корисним для дитини, раннє батьківство та інше. Великий вплив на життя дитини, становлення її як особистості, здійснює повсякденна атмосфера в сім’ї. Сімейні взаємовідносини - найперші та найміцніші соціальні стосунки, які значною мірою впливають на майбутнє дитини, її здатність до адаптації в соціумі, її відчуття безпеки та благополуччя.

   Фізичне, психологічне, сексуальне, економічне  насильство, жорстоке поводження над дітьми, нехтування їхніми базовими законними правами та інтересами спричинюють  наслідки, які завдають непоправних збитків для здоров’я, розвитку й соціалізації дитини, нерідко несуть загрозу її життю та здоров’ю.

   Про що мають знати батьки?

   З 11 січня 2019 року набули чинності окремі норми закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» відповідно до яких, за  вчинення  домашнього  насильства введено  кримінальну  відповідальність. Припинити  домашнє  насильство  можна, навчившись  поважати  іншу думку, індивідуальні  особливості та інший стиль поведінки, адже  жорстокість  простіше  попередити, ніж вести з нею боротьбу. Варто пам’ятати про те, що діти — це особистості, хоча ще й маленькі. Потрібно не тільки любити, але й поважати їх. Виховання — складний процес, який вимагає зусиль та терпіння. Не варто вимагати від дитини бути ідеальною. Не буває такого, щоб малюк все знав і вмів однаково добре. Не  потрібно  порівнювати  своїх  дітей з іншими, натомість  звертайте  увагу на попередні досягненнями  самої  дитини. І найважливіше: потрібно частіше показувати дітям нашу любов, не забувати про обійми та приємні слова. Вони так їх  потребують! До  того  ж, це  кращий  захист  малюків  від жорстокого  поводження.

   На виконання Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», з метою проведення інформаційної та роз’яснювальної роботи серед неповнолітніх, щодо форм та видів жорстокого поводження з дітьми, запобігання вчинення домашнього насилля над ними, пропонуємо взяти до уваги контактну інформацію загальних служб підтримки і спеціально уповноважених органів Городоцької районної державної адміністрації та Городоцької міської об’єднаної територіальної громади.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь