Ласкаво просимо до сільської бібліотеки

Дата: 23.12.2021 11:44

Наша історія розпочалась, коли в 1928 році в селі Чорниводи створили хату-читальню. Фонду тут не було, тільки газети. В 1950 році при Чорниводському сільському клубі створена бібліотека. Розміщалась бібліотека в фойє клубу, в одній кімнатці розміром 46 кв.м. Книжковий фонд становив 1079 примірників книг. Першим працівником бібліотеки була Дончак Людмила Михайлівна, а її послідовником Ченчар Людмила Василівна.

В 1954 році фонд бібліотеки вже нараховував 2686 примірників книг. Книги були закуплені правлінням колгоспу «Більшовик».

В 1954 році завідуючою бібліотеки стала Вандоляк Ніна Людвиківна.

В 1969 році за кошти колгоспу «Більшовик» побудовано новий величний Будинок культури. Вже у грудні цього ж року бібліотека переїхала в нове приміщення та розмістилась на другому поверсі новенького Будинку культури.

Загальна площа приміщення бібліотеки становить 345 кв.м., з них: 265 кв.м. для зберігання фондів та 80 кв.м. для обслуговування користувачів.

В 1981 році прийняли другого працівника бібліотеки по роботі з дітьми Василишину Галину Петрівну.

В 1989 році коли Вандоляк Н.Л. пішла на заслужений відпочинок, завідуючою бібліотекою стала Галина Василишина. Допомагати в роботі з дітьми в 1991 році прийшла Габінет Надія Василівна.

В бібліотеці діють різноманітні книжкові виставки, краєзнавчий та інформаційний кутки. Згідно Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» користувачі бібліотеки мають право на такі послуги:

- користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат;

- користуватися допомогою фахівців бібліотеки в пошуку джерел інформації;

- отримувати необхідні документи з фонду бібліотеки для користування;

- одержувати документи або їх копії через міжбібліотечний абонемент (МБА);

- відвідувати різноманітні культурні заходи, що відбуваються у бібліотеці.

Фото без опису    Фото без опису  Фото без опису

У вересні 2010 року бібліотека-філія стала однією з фіналісток другого раунду конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в рамках Програми “Бібліоміст”, завдяки якому отримала нове комп’ютерне обладнання: 3 комп'ютори, 1 принтер,1 сканер, доступ до мережі Інтернет. Проект «Бібліоміст» надав можливість членам територіальної громади отримати безкоштовний доступ до освітніх інформаційних ресурсів, відкрив вікно у світ знань.

В бібліотеці відкрито Пункт доступу громадян до офіційної інформації, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади.

ПОСЛУГИ, ЯКІ НАДАЄ ПУНКТ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТ

• Спілкування у соціальних мережах;

• Зв'язок з рідними і друзями по Скапу в інших містах та за кордоном;

• Навчання основам комп’ютерної грамотності;

• Розвиток бізнесу через Інтернет (наприклад: вигідно продати врожай, а купити потрібне у господарстві дешевше, скориставшись електронними аграрними біржами)

• Правові онлайн - консультації, зокрема, з питань пенсій, соціального захисту, трудової міграції тощо;

• Послуги з працевлаштування (наприклад: як знайти оголошення про вакансії, навчитися грамотно складати резюме, подавати свою кандидатуру і проходити співбесіду)

• Покупки товарів через Інтернет ;

• Замовлення квитків на літак, потяг, автобус, а також концерт у будь-якому куточку світу;

• Виконання школярами та студентами домашніх завдань і творчих проектів, користування електронними підручниками;

• Перегляд кінофільмів, мультфільмів;

• Реєстрація особистої скриньки електронної пошти;

• Вивчення іноземних мов, переклади текстів за допомогою онлайнових словників і перекладачів, спілкування з носіями мови у дискусійних клубах;

• Ознайомлення з інформацією органів влади.

Бібліотека надає додаткові послуги:

Копіювання документів;

Сканування документів;

Набір та друк тексту

Фонд бібліотеки кожного року поповнювався. Так за останні роки надійшло 10363 примірників книг. На сьогоднішній день фонд складає майже 14 тисяч примірників,з них 726 для дітей.

Приходьте до нас ми будемо раді вас бачити.