З історії Великояромирського ліцею
У кожного з нас – своя школа. Школа дитинства та юності. Без учителів, людей історичного «вчора», не було б і нас, людей історичного «сьогодні». Життя кожної людини пов’язане зі школою. Покоління за поколінням діти вступають до школи, вчаться, закінчують і виходять у світ, а школа живе далі, гостинно відкриваючи двері іншим…
Історія Великояромирської школи сягає далеких часів. У 1872 році в селі Яромирка, в свято-троїцькій церкві, священик Іоан Дибалевич відкрив церковно - парафіяльну школу, в якій навчалися переважно хлопчики. Спочатку навчанням дітей займався священик. Пізніше вчителі змінювалися.
До Великої Вітчизняної війни ця школа була семирічною. До початку 60-х років учні навчалися у 9-ти приміщеннях , які були розташовані далеко один від одного. Тому й постало питання будівництва нової школи.
В 1963 році вчителями, учнями та жителями села було розпочато будівництво нової Великояромирської школи.
Відкриття нової школи…
20 вересня 1964 року відбулося урочисте відкриття нового просторого приміщення, загальною площею 1700 кв. м., 26 великих світлих кабінетів, дві майстерні, спортзал, парове опалення.
Перший випуск вечірньої школи відбувся 1965 року, 1966 року – школа стала середньою, а в 1968 році 54 випускники 10 класу одержали атестати про середню освіту.
У 2000 році у школі розпочались роботи з газифікації. Батьки учнів побудували котельню, проклали 40 м теплотраси, вилили плити для її перекриття.
Новий 2009 рік сколихнув розмірене життя школи. На подвір’я в’їхав новий 25- місний автобус. Перші пасажири - учні молодших класів - зайняли свої місця. Відтепер вони мають можливість їздити на екскурсії, олімпіади, різні змагання.
Сьогодення…
У 2018 році школа набула нового статусу. Великояромирську школу I-III ст – перейменовано у Великояромирський ліцей Городоцької міської ради. І уже в оновленому статусі, 2 вересня 2019 року, ліцей прийняв у свою шкільну родину 28 учнів та вчителів із Завадинецької гімназії, яка була реорганізована. Із приходом нових учнів у ліцеї з’явився ще один новий 31-місний автобус.
Сьогодні школа оновлена. Тут створені гарні умови для навчання дітей: металопластикові вікна, внутрішні туалети, яскраві затишні кабінети Нової Української Школи, кімната для історико - краєзнавчого музею, новостворена простора їдальня у приміщені ліцею.
На даний час ведеться нове будівництво тепло генераторної на території ліцею.
Сьогодні ліцей працює в умовах воєнного стану. Ми прийняли у шкільну родину дітей внутрішньо переміщених осіб, активно допомагаємо переселенцям та нашим воїнам ЗСУ. Заклад став центром волонтерської діяльності…