A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Городоцька міська об'єднана територіальна громада
Хмельницька область, Городоцький район

Новини

   

Інформація про захист бджіл при обробках пестицидами медоносів

 Вумовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому. Масова загибель бджіл може призвести до зникнення багатьох видів рослин, у тому числі сільськогосподарських, оскільки майже 80% з них запилюють медоносні бджоли.

 

Найнебезпечніші для комах комбіновані пестициди.  Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними. В 95 % випадків отруєнь бджіл хімічний токсикоз викликають саме інсектициди, в 4 % випадків – гербіциди і 1 % припадає на інші препарати.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства екології та природних ресурсів України.

 

Всі інсектициди, які використовуються аграріями і можуть викликати загибель бджіл відносяться до однієї з трьох груп: фосфорорганічні пестициди (ФОС), синтетичні піретроїди і неонікотиноїди, або є комбінацією діючих речовин різних груп; наприклад циперметрин + хлорпірифос, лямбда – цигалотрин + імідаклопрід, тощо. Більшість ФОС є високотоксичні для бджіл. Один із представників групи, а саме хлорпірифос проявляє досить тривалу дію, тому нетоксичний рівень для бджіл настає не менше як через п’ять днів після обробки. Піретроїди мають виражені відлякуючі властивості, тому бджоли уникають оброблені ділянки. Найбільш токсична дія піретроїдів на медоносних бджіл проявляється за температури + 25 °С, а на більшість шкідників за + 20 °С, і якщо проводити обробку рослин за температури +10°С – + 15 °С ризик для бджіл значно зменшується. Препарати на основі циперметрину проявляють свою токсичну дію на бджіл тільки в момент обробки полів. Наприклад, альфа – циперметрин через добу після застосування   – не токсичний. Препарати на основі імідаклопріду негативно впливають на бджіл, які безпосередньо контактують з обробленими рослинами, але при використанні препарату у вечірній час, його негативна дія значно скорочується Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

 

    Оскільки, господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільській раді на території якої вони знаходяться. Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.

 

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити.

 

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 37 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Городоцьке РУ ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області 

 

 

Тривають агротехнічні заходи із внесенням ґрунтових гербіцидів

   24.04.2018 р. о 20:00 до в.о. старости Терещука Йосипа Олександровича старостиньського округу В.Яромирка,  надійшов лист від ТОВ «Поділля – Агросервіс» про те, що у період з 25 квітня по 01 травня 2018 року товариством будуть проводитись агротехнічні заходи із внесенням ґрунтових гербіцидів на полях, які розташовані в адміністративних межах сіл Велика Яромирка та Завадинці Городоцького району Хмельницької області.

   Нагадуємо про те, що  23 квітня  в селі с.Яромирка й інших прилеглих сіл лише за одну добу загинуло сотні бджолиних сімей. Виявивши навколо своїх вуликів мертвих бджіл, господарі пасік ледве оговтались від побаченого. Такого масового падіння комах, коли жодна бджола не може злетіти з рамки вулика, тут ще не спостерігалось.

..............................................................................................................................................................................

   У селі с.Яромирка й інших прилеглих сіл лише за одну добу загинуло сотні бджолиних сімей. Виявивши навколо своїх вуликів мертвих бджіл, господарі пасік ледве оговтались від побаченого. Такого масового падіння комах, коли жодна бджола не може злетіти з рамки вулика, тут ще не спостерігалось

   Внесення гербіцидів, пестицидів й інсектицидів на поля, шляхом обприскування, призвело до масової загибелі бджіл у пасіках. З проханням вплинути на аграріїв, які проводять сільськогосподарські роботи по обробітку посівів та закликати їх  дотримуватись усіх інструкцій,  до міської ради звернулись члени ГО Городоцької спілки пасічників. Адже бджоли — це єдині у світі комахи, що опосередковано беруть участь у підтримці біологічної розмаїтості флори й фауни, а так само у виробництві багатьох видів натуральної продукції. До 30%  усього продовольства, використовуваного людиною, виробляється завдяки запиленню бджолами.

   Застосування хімікатів у сільському господарстві при виробництві продуктів харчування й у боротьбі зі шкідниками, для бджіл є просто катастрофічним.

   Аграрії в погоні за прибутком не думають про те, що труять навколишнє середовище, населення, дітей, які вживають сільськогосподарську продукцію. Але вони не думають і про те, що при цьому вони труять бджіл, без яких жодних врожаїв, а відповідно і доходів, точно не буде взагалі!

...............................................................................................................................................................................

Проект "Інтерактивна Карта Медодайних Культур" - стартував!
У неділю відбулась перша повноцінна презентація даного продукту. Презентація відбулась на щомісячному форумі пасічників у Тернополі, який організовує Тернопільська обласна асоціація пасічників імені отця Миколи Михалевича.
Функціонал ресурсу досить широкий і доповнюватиметься. Із найважливішого, що уже зараз є, це те що зареєструвавшись на сайті, бджолярі зможуть:
- отримати доступ до інформації про понад 60 тисяч гектарів медодайних культур на території західної України;
- подавати заявки та резервувати місця для кочівлі своїх пасік на визначених масивах;
- формувати власний «кочовий конвеєр» із різних медодайних культур для максимального медозбору;
- організувати ефективну логістику між масивами медодаїв;
- отримувати СМС-інформування про час цвітіння та внесення ЗЗР на суміжних медодайних площах.
Продукт ще перебуває в роботі та допрацьовується, тому подавайте свої пропозиції, спробуємо все врахувати.
При нагоді хочу подякувати ІТ-команді МРІЯ Агрохолдинг - MRIYA Agro Holding, які доклались до реалізації та продовжують вдосконалювати цей продукт, зокрема Сергій Фейло, Valeriy Biliavskyl, Андрій Януш, Viktor Cherniavskyi, Ruslan Dovbenko та Олександр Хмелюк, який забезпечує агрономічну комунікацію карти.
Також активно працювали з розробкою карти та її тестуванням зі сторони пасічників Oleg Bezzubka, Сергій Трапезун, Микола Сцюрко, Павлик Равлик, Петро Мацура.
Розраховуємо, що даний ресурс стане у нагоді усім пасічникам і отримає широке застосування. На даний момент на ресурсі уже зареєстровано 20 тисяч бджолосімей. Охоплено 6 областей, де присутній агрохолдинг Мрія. Згодом планується доповнити інформацію лісовими медодайними культурами, а також іншими насадженнями. Але все поетапно, чекаємо на Ваші доповнення та пропозиції...

джерело:https://www.facebook.com/Shkval.zb Василь Мартюк

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь