A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Городоцька міська територіальна громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства

Адреса відділу: 32000, Хмельницька обл., Городоцький р-н, м. Городок, вул. Грушевського, буд. 53 (місце розташування: 2-й поверх бібілотеки)

E-mail: gorarh@ukr.net

 Начальник відділу, головний архітектор:

Мацьоха Вадим Леонтійович

 

Головний спеціаліст

(з питань житлово-комунального господарства): Шиманська Наталія Олександрівна

Головний спеціаліст (служби містобудівного кадастру ): вакансія

Графік роботи:

Понеділок-четвер: з 8-00 год – 17-15 год;

пятниця: з 8-00 год – 16-00 год.

 Обідня перерва: 12-00 год по 13 -00 год.

Графік прийому громадян:

вівторок: з 8-00 год – 17-00 год;

четвер: з 8-00 год – 17-00 год.

Обідня перерва: 12-00 год по 13 -00 год.

Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінрегіону, розпорядженнями Городоцького міського голови, рішеннями виконавчого комітету Городцької міської ради, рішеннями Городоцької міської ради, Регламентом виконавчого комітету Городоцької міської ради Хмельницької області, положенням про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Городоцької міської ради, іншими нормативно – правовими актами.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІДДІЛУ.

1.         У сфері містобудування та архітектури:

1.1. Забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території населених пунктів ОТГ.

1.2. Аналіз стану містобудівної документації, організація роботи з розроблення, оновлення, коригування містобудівної документації, передбаченої законодавством.

1.3. Координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку території, забудови міста, населених пунктів на території ОТГ, поліпшення їх архітектурного вигляду.

1.4. Забезпечення додержання законодавства у сфері містобудування та архітектури відповідно до затвердженої містобудівної документації.

1.5. Визначення у встановленому законодавством порядку відповідно до рішень ради території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.

1.6. Організація робіт, пов'язаних із створенням і веденням містобудівного кадастру міста.

1.7. Інші питання містобудівної діяльності, визначені законом.

2. У сфері житлово-комунального господарства:

2.1.забезпечує реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, поводження з побутовими відходами на території ОТГ;

2.2. розробляє і реалізує місцеві програми, приймає участь у розробленні, реалізації та фінансуванні державних програм у цій сфері;

2.3. у межах своїх повноважень надає методичну допомогу з питань формування цін/тарифів житлово-комунальних послуг та проведення перерахунків розміру плати за надання цих послуг та з інших питань, що належать до компетенції структурного підрозділу;

2.4. організовує контроль за здійсненням заходів, спрямованих на забезпечення сталої роботи об'єктів житлового господарства в осінньо-зимовий період, а також в умовах виникнення стихійного лиха, аварій, катастроф і ліквідації їх наслідків, здійснює моніторинг підготовки об'єктів житлового господарства до роботи в осінньо-зимовий період;

2.5. у межах своїх повноважень забезпечує контроль за виконанням правил і норм користування системами питного водопостачання, дотримання режиму зон санітарної охорони джерел та об'єктів централізованого питного водопостачання;

2.7. надає пропозиції щодо затвердження схеми санітарного очищення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

3. Виконує інші завдання у відповідності до доручень, рішень або розпоряджень міської ради

Перелік послуг, що надаються відділом через ЦНАП:

У сфері містобудування та архітектури :

  • підготовку та реєстрацію в установленому законом порядку містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
  • підготовку та реєстрацію в установленому законом порядку будівельних паспортів забудови земельної ділянки.
  • підготовку та реєстрацію в установленому законом порядку матеріалів з розміщення реклами на території міста для отримання відповідного дозволу.
  • підготовку та реєстрацію в установленому законом порядку матеріалів з розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
  • підготовку матеріалів щодо надання викопіювання з генерального плану (викопіювання з опорного плану) згідно діючого законодавства.
  • надання адміністративних послуг визначених діючим законодавством у сфері містобудування та архітектури;
  • присвоєння /упорядкування/ адреси об’єктам нерухомого майна;
  • видача висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
  • виконання інших функцій у сфері містобудування та архітектури, визначених законами та іншими нормативно - правовими актами України.

 

 

Положення про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства

ЗАТВЕРДЖЕНО:

   рішення міської ради

від 07.02.2018 № _____________

 

Положення

про відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Городоцької міської ради

1. Загальні положення.

1.1. Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Городоцької міської ради є виконавчим органом міської ради та спеціально уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури, який проводить свою діяльність та забезпечує реалізацію державної і місцевої політики у сфері містобудування, архітектури на території Городоцької ОТГ та на територіях інших громад, у відповідності до договорів про співробітництво у частині делегування виконання окремих завдань  відповідних територіальних об’єднань.

Крім того відділ забезпечує реалізацію місцевої політики у сфері житлово-комунального господарства на території Городоцької ОТГ.

1.2. У своїй діяльності відділ керується Конституцією України, законами України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про основи містобудування», «Про благоустрій населених пунктів», «Про рекламу», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про співробітництво територіальних громад», іншими законами і нормативами у сфері містобудування та житлово-комунального господарства, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, розпорядженнями Хмельницької облдержадміністрації, рішеннями Городоцької міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

1.3. Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Городоцької міської ради підпорядкований (підзвітний та підконтрольний) відповідній територіальній громаді на підставі договорів про співробітництво у частині делегування виконання окремих завдань   відповідних територіальних об’єднань.

1.4. Відділ містобудування та архітектури створюється, реорганізується та лiквiдовується Городоцькою міською радою.

1.5. Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” відділ утворюється міською радою, яка затверджує структуру, чисельність працівників, фонд оплати праці працівників та положення про відділ.
 

1.6. Функціонування відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Городоцької міської ради здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

1.7. Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Городоцької міської ради є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки. Відділ містобудування та архітектури не має рахунків в установах банку та держказначейства. Фінансове забезпечення відділу проводиться через фінансовий відділ Городоцької міської ради.

1.8. Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Городоцької міської ради є неприбутковою організацією, утримується за рахунок коштів місцевих бюджетів та не має на меті одержання прибутків.

2. Основні завдання

2.1.         У сфері містобудування та архітектури:

2.1.1. Забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території населених пунктів ОТГ.

2.1.2. Аналіз стану містобудівної документації, організація роботи з розроблення, оновлення, коригування містобудівної документації, передбаченої законодавством.

2.1.3. Координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку території, забудови міста, населених пунктів на території ОТГ, поліпшення їх архітектурного вигляду.

2.1.4. Забезпечення додержання законодавства у сфері містобудування та архітектури відповідно до затвердженої містобудівної документації.

2.1.5. Визначення у встановленому законодавством порядку відповідно до рішень ради території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.

2.1.6. Організація робіт, пов'язаних із створенням і веденням містобудівного кадастру міста.

2.1.7. Інші питання містобудівної діяльності, визначені законом.

2.2. У сфері житлово-комунального господарства:

2.2.1.забезпечує реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства, поводження з побутовими відходами на території ОТГ;                            

2.2.2. розробляє і реалізує місцеві програми, приймає участь у розробленні, реалізації та фінансуванні державних програм у цій сфері;

2.2.3. у межах своїх повноважень надає методичну допомогу з питань формування цін/тарифів житлово-комунальних послуг та проведення перерахунків розміру плати за надання цих послуг та з інших питань, що належать до компетенції структурного підрозділу;

2.2.4. організовує контроль за здійсненням заходів, спрямованих на забезпечення сталої роботи об'єктів житлового господарства в осінньо-зимовий період, а також в умовах виникнення стихійного лиха, аварій, катастроф і ліквідації їх наслідків, здійснює моніторинг підготовки об'єктів житлового господарства до роботи в осінньо-зимовий період;

2.2.5. у межах своїх повноважень забезпечує контроль за виконанням правил і норм користування системами питного водопостачання, дотримання режиму зон санітарної охорони джерел та об'єктів централізованого питного водопостачання;

2.2.7. надає пропозиції щодо затвердження схеми санітарного очищення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

2.3. Виконує інші завдання у відповідності до доручень, рішень або розпоряджень міської ради

 

3.Функції відділу

 

3.1. У сфері містобудування та архітектури:

3.1.1. Бере участь у реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури, надає пропозиції з цих питань.

3.1.2. Веде облік забезпеченості міста містобудівною документацією.

3.1.3. Вносить пропозиції щодо необхідності розроблення, оновлення та коригування містобудівної документації.

3.1.4. Сприяє створенню та оновленню картографічної основи території населених пунктів.

3.1.5. Подає на затвердження ради відповідні місцеві містобудівні програми, генеральні плани забудови населених пунктів, іншу містобудівну документацію.

3.1.6. У межах компетенції, на підставі проектних рішень містобудівної документації місцевого рівня, приймає участь у підготовці пропозицій щодо  визначення території для містобудівних потреб.

3.1.7. Надає пропозиції в межах своїх повноважень режиму використання та забудови земель, на яких передбачена перспективна містобудівна діяльність.

3.1.8. Координує діяльність суб'єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови на території населених пунктів, поліпшення їх архітектурного вигляду, збереження традиційного характеру середовища і об'єктів архітектурної та містобудівної спадщини.

3.1.9. Веде архів містобудівної документації.

3.1.10. Розглядає у випадках, встановлених законодавством, пропозиції суб'єктів містобудування за визначенням територій, вибором, вилученням (викупом) і наданням земель для містобудівних потреб згідно з містобудівною документацією.

3.1.11. Створює у разі спроможності за рішенням виконавчого комітету відповідної ради архітектурно-містобудівну раду для професійного обговорення проектних рішень у сфері містобудування, яка діє як дорадчій орган.

3.1.12. Забезпечує оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості, оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.

3.1.13. Організовує роботу з ведення містобудівного кадастру згідно з діючим законодавством.

3.1.14. Видає забудовникам в установленому законодавством порядку будівельні паспорти на розміщення і будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельних ділянок на території населених пунктів ОТГ.

3.1.15. Видає в установленому законодавством паспорти прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

3.1.16. Видає в установленому законодавством порядку містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва.

3.1.17. Готує пропозиції щодо найменування (перейменування) вулиць.

3.1.18. Готує проекти рішення на розгляд виконавчого комітету міської ради щодо присвоєння поштової адреси об'єкту нерухомого майна.

3.1.19. Регулює в межах своїх повноважень та в порядку, встановленому законодавством діяльність з розміщення зовнішньої реклами та надання дозволу на її розміщення на території населених пунктів ОТГ.

3.1.20. Надає пропозиції до переліку земельних ділянок, призначених для продажу або передачі в оренду на земельних аукціонах, торгах, конкурсах.

3.1.21. Надає висновки щодо розгляду проектів землеустрою.

3.1.22. Організовує в установленому законодавством порядку архітектурні і містобудівні конкурси.

3.1.23. Надає в межах своїх повноважень викопіювання з топографічної основи населених пунктів для містобудівних потреб згідно з діючим законодавством.

3.1.24. Бере участь в межах визначених законодавством щодо охорони, реставрації та використання пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування.

3.1.25. В межах повноважень, визначених законодавством, готує проекти рішень відповідної ради, виконавчого комітету, розпоряджень голови, видає накази.

3.1.26. Готує проекти договорів пайової участі у розвитку інфраструктури.

3.1.27. Готує проекти договорів на тимчасове користування місцем, яке перебуває у комунальній власності, для розташування рекламного засобу.

3.1.28. Забезпечує внесення відомостей про надані містобудівні умови та обмеження до реєстру містобудівних умов та обмежень на офіційному веб-сайті.

3.1.29. Забезпечує в установленому порядку своєчасний розгляд заяв, звернень і скарг громадян, інших суб'єктів містобудування з питань, що належать до його компетенції, та вживає відповідні заходи.

3.1.30. Виконує інші функції у містобудівній сфері відповідно до законодавства.

3.2. У сфері житлово-комунального господарства:

 3.2.1. Бере участь у реалізації державної політики у сфері житлово-комунально го господарства, готує пропозиції до програм соціально-економічного розвитку та проекту місцевого бюджету;

3.2.2. Координує роботу, пов’язану з наданням населенню ради житлово-комунальних послуг підприємствами - надавачами цих послуг незалежно від форми власності;

3.2.3. Здійснює збір та аналіз інформації про діяльність підприємств житлово-комунального господарства, розташованих на території ОТГ;

3.2.4. Розробляє систему заходів для забезпечення стабільної роботи житлово-комунального господарства ОТГ в умовах надзвичайної ситуації і ліквідації її наслідків;    

3.2.5. Здійснює в межах своєї компетенції контроль за станом експлуатації та утримання житлового фонду, благоустрою і об’єктів комунального господарства незалежно від форми власності;

3.2.6. Вживає заходів до оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води згідно із загальнодержавними та регіональними програмами;

3.2.7. Розробляє і реалізує місцеві програми у сфері питної води та питного водопостачання, бере участь у розробленні і реалізації державних та регіональних програм у цій сфері;

 3.2.8. Здійснює заходи, спрямовані на забезпечення сталої роботи об’єктів житлового господарства в осінньо-зимовий період, а також в умовах виникнення стихійного лиха, аварій, катастроф і ліквідації їх наслідків, здійснює моніторинг підготовки об’єктів житлового господарства до роботи в осінньо-зимовий період;

 3.2.9. Інформує населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів;

3.2.10. Бере участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм благоустрою населених пунктів;

3.2.11. Здійснює аналіз стану сфер благоустрою населених пунктів, поводження з побутовими відходами, галузі поховання;

3.2.12. Надає пропозиції щодо затвердження схем санітарного очищення;

3.2.13. Організовує роботу з благоустрою та озеленення території населених пунктів;

3.2.14. Здійснює контроль за станом благоустрою території  ОТГ;

3.2.15. Здійснює контроль за виконанням заходів та приписів з приведення до належного стану територій та об’єктів благоустрою громади;

3.2.16. Забезпечує реалізацію повноважень органів місцевого самоврядування щодо визначення виконавця житлово-комунальних послуг;

3.2.17. Аналізує рівень цін і тарифів на продукцію, роботи і послуги житлово-комунального господарства та у разі потреби ініціює внесення змін в установленому законодавством порядку;

3.2.18. Сприяє проведенню ефективної інвестиційної політики під час проектування, будівництва нових та реконструкції діючих об’єктів житлово-комунального господарства, здійснює контроль за їх будівництвом, бере участь у розробленні проектів благоустрою територій населених пунктів;

3.2.19. Здійснює відповідно до законодавства контроль за організацією та якістю обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства;

3.2.20. У відповідності до компетенції вживає заходів для поліпшення умов охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях житлово-комунального господарства на території ОТГ.

3.2.21. Здійснює інші повноваження у сфері житлово-комунального господарства та благоустрою відповідно до вимог законодавства.

4. Права.

4.1. Відділ має право:

4.1.1. Організовувати і проводити конференції, семінари, наради з питань, що належать до його компетенції.

4.1.2. Залучати спеціалістів інших виконавчих органів ОТГ інших громад (у відповідності до договорів про співробітництво у частині делегування виконання окремих завдань  відповідних територіальних об’єднань), підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.

4.1.3. Одержувати в установленому порядку для виконання покладених на відділ завдань необхідні документи, інформацію, документи, інші матеріали від посадових осіб та комунальних підприємств, підприємств, установ та організацій, а від місцевих органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.1.4. Брати участь у роботі засідань виконавчого комітету, сесій відповідної ради, в нарадах цих органів.

4.1.5. Відділ у ході виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими виконавчими органами ОТГ, підприємствами, установами та організаціями, об'єднаннями громадян.

 

5. Організація роботи відділу

 

5.1. Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства очолює начальник відділу — головний архітектор (керівник спеціально уповноваженого органу з питань містобудування та архітектури, який призначається на посаду і звільняється з посади відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

5.2. Начальник відділу:

5.2.1. Організовує діяльність відділу, персонально відповідає за виконання покладених на відділ завдань.

5.2.2. Розподіляє завдання між працівниками відділу, контролює їх виконання.

5.2.3. Видає у межах компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.

5.2.4. Представляє відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства з усіх питань, пов’язаних з його діяльністю.

5.2.5. Начальник відділу здійснює інші повноваження відповідно до положення про відділ, а також завдань, покладених на нього рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови.

5.2.6. За відсутності начальника відділу - головного архітектора його обов'язки виконує головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури.

5.3. Службові обов’язки працівників відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства визначаються посадовими інструкціями, що затверджуються міським головою.

6. Відповідальність

6.1. Відділ несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань і здійснення своїх функцій відповідно до даного Положення і чинного законодавства.

6.2. Працівники відділу несуть персональну відповідальність за виконання покладених на них посадовими інструкціями обов’язків, за дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.

7. Створення, реорганізація та ліквідація відділу:

 

7.1. Створення, реорганізація та ліквідація відділу відбувається на підставі рішення міської ради.

7.2. Під час проведення реорганізації відділу, установа, яка створюється, є правонаступником його прав та обов'язків.

 

 

Секретар міської ради                                                          О. Гріх

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь