Перші кроки по впровадженню реформи охорони здоров’я

Дата: 22.02.2018 14:19

Городоцька міська рада спільно з Городоцьким районним центром первинної медико-санітарної допомоги прийняли участь у конкурсному відборі проектів з розвитку первинної медичної допомоги (далі ПМД) для надання методологічної підтримки в рамках підготовки до переходу на нову систему фінансування та впровадження реформи охорони здоров’я .

Конкурсна комісія відзначила високий рівень мотивації та готовність Городоцьких спеціалістів до впровадження реформи первинної ланки на місцевому рівні. Беручи до уваги високий рівень запиту від Центрів первинної медичної допомоги , керівником Проекту було прийняти рішення підтримати спеціалістів Городоцької ОТГ з розвитку ПМД.

Проект методологічної підтримки передбачає наступні напрямки діяльності:

- Юридична підтримка у перетворенні місцевого закладу ПМД з комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство;

-  Оцінка наявної  мережі  ПМД  та  формування рекомендацій  щодо  побудови спроможної мережі ПМД та планування кадрового ресурсу;

- Формування  фінансового  плану  мережі  ПМД  в  умовах  нової  системи фінансування;

- Оцінка  наявного  матеріально-технічного  оснащення  місцевого  закладу ПМД;

- Оцінка  технічної  спроможності  та  наявних  електронних  медичних інформаційних  систем  в  закладі  ПМД  для  впровадження  електронної системи e-Health;

- Розвиток спроможності місцевої управлінської команди ПМД в:

• Виконання умов МОЗ для підписання контрактів з Національною службою здоров’я України;
  • Операційному  управлінні  закладами  ПМД  в  умовах  реформування системи охорони здоров’я;
  • Підписанні декларацій з пацієнтами.

Наступним кроком буде установча зустріч Городоцького центру ПМСД з керівниками проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» з розвитку первинної медичної допомоги.

Цінність цього полягатиме у наданні можливості органам місцевого самоврядування, лікарям та громаді визначатись у оптимальних співвідношеннях пацієнта з центром ПМСД (діагностично-лікувальним центром ПМСД) чи приватним сімейним лікарем.