Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Городоцький краєзнавчий музей - G-museum

Адреса: 32000, Хмельницька обл., м.Городок, вул.Шевченка Т., 20/1

 е-mail: gorodok.muzei@gmail.com

Т.в.о. директора: Якубко Леся Михайлівна

Статут: ТУТ

Звіт про роботу: за 2022 рік      

План роботи: на 2023 рік

Фото без опису

Ще кілька років тому ніхто й приблизно не міг собі уявити, що невеличке та звичайне, на перший погляд, містечко з простою назвою Городок Хмельницької області може стати осередком надсучасного науково-інформаційного простору та втіленням інноваційних ідей та технологій. І що на місці старої споруди Городоцького краєзнавчого музею буде, наче розриваючи межі простору і часу, велично височити футуристична будівля G-MUSEUM, виблискуючи скляними фасадами… Вибір впровадження самої концепції G-MUSEUM не є випадковістю, адже саме на цій землі з 1905 по 1917 роки жив та працював видатний мікробіолог, завідуючий відділом агробактеріології інституту Пастера (Франція) – професор Сергій Миколайович Виноградський.

Фото без опису


І саме завдяки спільним зусиллям родини меценатів на чолі з уродженцем м. Городок, професором медицини, Президентом Корпорації «Юрія-Фарм» Миколою Івановичем Гуменюком та місцевої влади, стали можливими здійснення мрій великого науковця зі світовим ім’ям, який ще сторіччя тому неабияк переймався тим, щоб містечко дійсно стало квітучим та процвітаючим!Сама ідея відтворення Городоцького краєзнавчого музею на Хмельниччині перетворилася на створення сучасного інформаційно-просвітницького центру G-MUSEUM, аналогів якому нема не тільки на території України, але й у самій Європі. G-MUSEUM, який не тільки випереджає свій час, а й взагалі, мабуть, є поза часом, як думки та діяльність ідейного натхненника професора Сергія Миколайовича Виноградського. Концепція G-MUSEUM бере початок у минулому, проходить повз сучасне сьогодення та сміливо прямує у інноваційне майбутнє.

Фото без опису


І саме це відчувають гості G-MUSEUM, відкриваючи його двері та поринаючи у неймовірний простір ідей та інновацій, підкріплений сучасними технологіями та фантастичним візуалом. Насамперед відвідувачів захоплює одна із основних експозицій музею – абсолютно достовірне відтворення лабораторії професора Сергія Виноградського в інституті Пастера минулого століття, що дає можливість повністю зануритися в атмосферу початку 1900-х років. А завдяки винятковій та єдиній у своєму роді та у світі восковій фігурі Сергія Миколайовича, створюється відчуття особистої присутності видатного мікробіолога. Також неможливо не відмітити, що частина експонатів музею представляє собою дійсно унікальні археологічні артефакти, що охоплюють історію городоччини, починаючи із часів трипільської культури, а саме: фрагмент глиняної фігурки змії та антропоморфічна статуетка IV-III тис. до н.е. Доповнив неймовірну колекцію культури мідно-кам`яної доби неймовірний глек – Корчага зерновик, що був подарований G-MUSEUM професором медицини Гуменюк Галиною Львівною. Період скіфського царства, епохи козацтва, включаючи експозиції відновлення козацького вбрання XVII століття, і ще багато цікавого.

Унікальною також є сама структура G-MUSEUM, яка вивела його далеко за межі звичайного музею. У комплексі, окрім простору природничих та історичних експозицій, функціонує ще й «Аrt-простір» - місце для виставок художників, майстер-класів, проведення різноманітних дискусійних форматів.Особливо варто відзначити «Школу природничого напрямку «Городок» - соціальний проект G-school, що реалізується громадською спілкою «Up to future» за підтримки мецената, професора Миколи Гуменюка. G-school має сучасну лабораторію, де учні шкіл міста Городок Хмельницької області мають можливість оволодівати навичками прикладної роботи за напрямом природничих наук та свідомо робити вибір майбутньої спеціальності. Також громадською спілкою «Up to future» у партнерстві с G-MUSEUM реалізується соціальний проект G-hub, що має на меті розбудову національної мережі стартап команд природничого напряму зі студентів та молодих вчених вітчизняних вишів. Адже наше майбутнє саме за талановитою молоддю, за розвитком і впровадженням науки і освіти серед підростаючого покоління!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь