Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Звіт міського голови за 2018 рік

Щорічний звіт міського  голови (стислий)

 Звітуючи про роботу за 2018 рік хочу подякувати всім, хто разом з міською владою сумлінно працював над виконанням поставлених завдань – це депутати, члени виконавчого комітету, апарат міської ради,  працівники  відділу  освіти і культури, колектив комунального підприємства, представники громадськості.       

 Протягом лютого – березня  місяця поточного року відбулися зустрічі  з жителями  усіх  старостинських округів.

 Звичайно, що в кожному з них є ще багато проблемних питань,  які потрібно вирішувати:

  • медичне обслуговування  та збереження ФАПів;
  •  забезпечення  якісною питною водою;
  •  ремонт доріг, тротуарів,  як в межах, так і за межами  населених пунктів;
  •  автобусне сполучення з районним центром;

-     земельні питання;    

-     зайнятість населення.

Актуальними ці  питання є і для міського населення.

Городоцька міська  рада  VІІ  скликання  працює  у  складі  34 депутатів, які є представниками 5 політичних сил.

Робота міської ради здійснюється згідно з чинним  законодавством та річним  планом роботи, переважно у формі засідань постійних комісій та

пленарних засідань ради.

У  Городоцькій міській раді сьомого скликання працює 5 постійних депутатських комісій.

За звітний період  проведено 12 пленарних засідань міської ради, на яких прийнято 433 рішення.    

У 2018 році проведено 13 засідань  виконавчого  комітету  Городоцької  міської  ради,  на  яких прийнято 231 рішення.

Протягом звітного періоду до Городоцької міської ради надійшло  4944 звернення, із них  усних – 474, письмових -  4383.  Загальним відділом виконавчого комітету  міської ради видано 15991 довідку  різного характеру.

Бюджет  місцевої  громади  є  головним  інструментом  здійснення соціально-економічної політики.

У 2018 році до бюджету Городоцької міської об’єднаної територіальної громади надійшло доходів до загального та спеціального фондів з урахуванням міжбюджетних трансфертів у сумі 211 млн. 950 тис. 215 грн. Освітня субвенція – 49 млн. 921 тис. 200 грн.,  медична субвенція – 26 млн. 955 тис. 900 грн. , яку передано районному бюджету на утримання центральної районної лікарні та ПМСД. Субвенція на формування інфраструктури ОТГ – 7 млн. 858 тис. 800  грн.

 Власні надходження склали 89 млн. 43 тис. грн.

 У 2018 році за кошти інфраструктурної субвенції проведено придбання спецтехніки для комунального підприємства «Городоккомунсервіс» загальною вартістю 7млн. 950 тис. гривень, з них: 7млн. 859 тис.  гривень – за рахунок субвенції з Державного бюджету та  90 тис.750 гривень -   співфінансування з міського бюджету, а саме:

  •  автогрейдер Shantui -   2 млн. 819 тис.грн.;
  • колісний телескопічний навантажувач Вobcat- 3млн. 983тис.  грн.;
  •  повноповоротний гусеничний одноковшовий міні-екскаватор Вовсаt –1млн. 149 тис. грн.    

Найвагомішим дохідним джерелом є податок на доходи фізичних осіб,  питома вага, в загальному обсязі власних надходжень, становить 53,3 відсотка. У звітному році отримано 47 млн. 471 тис. 179 грн.

Перевиконання планових показників дохідної частини за 2018 рік  становить 100,4 відсотка.  Власні надходження,  в розрахунку на 1 жителя, склали  2 811 грн.

Слід зазначити, що в структурі власних ресурсів  міської ради частка витрат на утримання апарату складає 19,5%  при середньообласному показнику 26,45відсотка.  

Видаткова частина загального фонду міського бюджету  виконана в сумі 187 млн.726 тис. 876 грн. або на 99% до уточнених річних призначень.

На утримання діючої мережі  освітніх закладів  спрямовано 57 млн. 351 тис. грн.

На утримання установ соціального захисту та соціального забезпечення, протягом року спрямовано 11 млн. 897 тис. грн.

На утримання діючої мережі  установ культури, що фінансуються з міського бюджету  протягом 2018 року проведено видатків в сумі 12 млн. 505 тис. грн.

На утримання 2 установ фізичної культури спрямовано 1 млн.127 тис.грн.

До переліку  звітуючих підприємств по обсягах реалізації промислової продукції включено 5 підприємств: ТОВ «Венус Україна», ТОВ «Поділля Агропромсервіс», МПП «Полімер», спеціалізоване підприємство «Горліс», КП «Городоккомунсервіс».

Надано погодження на розроблення проектів землеустрою ТОВ «Сонячна енергія Городок» щодо відведення земельної ділянки в оренду за межами населених пунктів с.Велика Яромирка (площею 10 га) під розміщення сонячної фотовольтаїчної електростанції.

В агропромисловому комплексі об’єднаної територіальної громади  нараховується 17  агроформувань, в обробітку яких 29,6 тис. га землі.

Проводиться робота щодо створення сільськогосподарських кооперативів у селах громади.

На базі існуючого СОК «Купинчанка 2015» планується розвиток молочарського напрямку та створення власної лінії переробки молока.

З цією метою розроблено проект «Підтримка кооперативного руху у Городоцькій міській ОТГ шляхом будівництва цеху для переробки молока та виготовлення молочної продукції», загальною вартістю 8 млн.717,5 тис.гривень.

 На території Городоцької ОТГ здійснює свою діяльність комунальне підприємство «Городоккомунсервіс», яке за результатами господарської діяльності  за  2018 рік спрацювало з прибутками. На даному підприємстві працює 128 працівників, з них 36 працівників з благоустрою населених пунктів на території старостинських округів, які увійшли до складу Городоцької ОТГ.

По житлово-комунальному господарству в 2018 році проведені касові видатки в сумі 15 млн. 604 тис. грн.

На  виконання завдань та заходів щодо забезпеченню населення якісною питною водою, розвитку та реконструкції систем водопостачання у 2018 році у громаді  проведено ряд робіт. Фінансування проводилось  за рахунок бюджетів усіх рівнів. З міського бюджету виділено  3 млн.707 тис. грн., з обласного бюджету - 5 млн. 400 тис. грн.

У результаті об’єднання громади на баланс та утримання міської ради перейшло 155,2 км водопровідних мереж сільських населених пунктів, 42 свердловини та 4 каптажі. 38 км (25 %) водопровідних мереж зношені та потребують заміни.

У  сільських населених пунктах в 2018 році проведено заміну 11км аварійних ділянок водопровідних мереж.

У трьох старостинських округах – Новопорічанському, Великокарабчіївському та Варовецькому за допомогою залучених  коштів інвесторів ( ТДВ «Городоцьке», ТОВ «Енселко-Агро», «ТОВ Волочиськ-Агро») та виділених коштів з міського бюджету - 97,0 тис.грн. замінено 7,3 км водопровідної мережі.

У м.Городок в 2018 році замінено  1,4 км аварійних ділянок водопровідних мереж , на суму 444,2 тис.грн.

За кошти обласного бюджету (5млн. 400 тис.грн.) здійснено  будівництво зовнішніх мереж водопостачання в с.Пільний Олексинець (2млн. 780 тис. грн.), у с.Хмелівка (486,8 тис. грн.) , у с.Лісогірка (635 тис. грн.) та реконструкцію системи водопостачання в с.Борщівка  (1 млн.499 тис. грн.).

Чимало робіт проведено у 2018 році по заміні та ремонту насосного обладнання, напірних колон, поточного ремонту артезіанських свердловин, каптажного  джерела у місті та  в  11 сільських населених пунктах  громади (517,4  тис. грн.). На придбання обладнання та матеріалів, з метою покращення водопостачання громади,  з міського бюджету було   виділено 453,2 тис. грн.

Одну із 8 артезіанських свердловин міста, що знаходиться по вул.Чернишевського обладнано  новим сучасним обладнанням вартістю 190,0 тис.грн. Завдяки автоматичному керуванню ведеться чіткий контроль за споживанням електроенергії та автоматично підтримується  сталий тиск  води у водопровідній системі. Слід зазначити, що на реконструкцію водопровідних мереж даного мікрорайону виготовлено дві проектно-кошторисні документації, наявні експертні звіти.

Питання щодо забезпечення населення громади централізованим водопостачанням знаходиться на постійному контролі Городоцької міської ради, але потрібно констатувати факт, що 80% мереж потребують заміни.

У 2018 році значний обсяг робіт проведено в галузі каналізаційного господарства: відремонтовано  каналізаційну мережу по вул.Грушевського, замінено 57м каналізаційної мережі по провулку МКК, проведено гідродинамічне  очищення каналізаційної мережі протяжністю 564м по  вул.Київська та вул.Індустріальна , на суму 342,9 тис.грн.

За станом на 01.01.2019 року по Городоцькій ОТГ  є в наявності 16 проектно – кошторисних документацій на загальну суму 66 млн. 975 тис. грн.

На організацію благоустрою населених пунктів Городоцької ОТГ протягом звітного року спрямовано  9 млн. 589 тис. грн.

Комунальним підприємством «Городоккомунсервіс» в місті  реалізовано проект з капітального ремонту мереж вуличного освітлення по вул.Чернишевського до вул.Володимира Винниченка з примиканнями на суму 1419,3 тис. грн. (прокладено 2,6 км мереж вуличного освітлення, встановлено 85 ліхтарів, 19 залізобетонних опор).

 У 2018 році на території громади розпочато будівництво 2-х амбулаторій – у с.Купин та в с. Пільний Олексинець. Будівництво ведеться за рахунок фінансування з державного бюджету та співфінансування з місцевого бюджету, 10 відсотків. Загальна вартість складає 12 млн. 452 тис. грн.

 Відповідно до  Закону України  «Про відходи» у 2018 році  на території м.Городок   впроваджено роздільне  сортування  твердих побутових відходів. Контейнерні майданчики  міста було облаштовано   додатковими  сітчастими контейнерами  для збору  ПЕТ-пляшок.

Для пресування сировини придбано прес гідравлічний потужністю 16 тонн, вартістю 59,0 тис.грн., спресовано 14 тюків  загальною вагою 1 тонна.               

Городоцькій міській раді передано у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності,  за межами населеного пункту, загальною площею 6243,7035 га.  в т. ч. з них:

 - 2971,2986 га. - перебувають в оренді;

- 3272,4049 га. - земель запасу, із них  придатних земель, які можливо передати у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства – 849,7108 га. (згідно за  інформаціями в.о. старост по старостинських округах Городоцької міської ради  за станом на 05.12.2018р.)

Протягом 2018 року укладено та зареєстровано 7 договорів оренди на загальну суму орендної плати 344 302,32 грн. та на загальну площу 7,8020 га.

Питання розвитку освітньої галузі  є пріоритетним  у роботі Городоцької ОТГ.  Відділ освіти  Городоцької міської ради, який  був створений у лютому 2018 року,  нараховує за станом  на 01.01.2019 року - 22 працівники, з них 6 сумісників.

У непростих умовах економії бюджетних коштів використовувалися всі можливості для збереження мережі та створення належних умов функціонування закладів, розвитку їхньої матеріальної бази. На виплату заробітної плати працівникам закладів дошкільної освіти, щорічної матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам з бюджету громади виділено кошти в сумі 9 млн 442тис. грн.

Відділом освіти Городоцької міської ради проведено оптимізацію мережі закладів. Понижено в ступені  Турчинецький, Тростянецький та Пільноолексинецький заклади загальної середньої освіти, в зв'язку з відсутністю учнів 10-11-х класів. Призупинено діяльність Новопорічанського НВК «загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок», в зв'язку з відсутністю учнів.

Для обов’язкового охоплення дітей та молоді шкільного віку різними формами повної загальної середньої освіти, забезпечення потреби населення у якісних освітніх послугах, мережа закладів загальної середньої освіти у громаді  нараховує 19 закладів, з   яких 8 – ліцеїв, 10 – гімназій, 1 – початкова школа. Освітній процес  забезпечує   371 педагогічний працівник, з них 320 мають вищу освіту,  педагогів зі званням «старший вчитель» - 58 осіб, зі званням «вчитель-методист» - 33 особи.

 1 вересня 2018 року  приступили до навчання 2808 учнів, з них 304 першокласники, які розпочали навчання в умовах Нової Української школи. З метою створення матеріальної бази НУШ  на придбання нових меблів освоєно 359586  грн. з державного та 39954 грн.  з місцевого бюджету, на придбання оргтехніки – 227158 грн. з  державного та 72842 грн. з місцевого бюджету, на придбання  дидактичних матеріалів – 384733 грн.,з державного та 42748 грн.  з місцевого бюджетів. Зокрема, придбано 8 мультимедійних дошок для 1-х класів з наповненням понад 20 учнів, а також 10 телевізорів за кошти місцевого бюджету (140 тис. грн.).

 У квітні 2018 року створено комунальну установу  «Інклюзивно-ресурсний центр» Городоцької міської ради , яка   проводить обстеження та обслуговування 6669 дітей віком від  2 до 18  років, які проживають і зареєстровані на території Городоцького району, а саме:

-721 дитина віком 2-18 років  у  Городоцькому районі;

-1053 дітей віком 2-18 років у Сатанівській ОТГ;

-4895 дітей віком  2-18 років  у Городоцькій ОТГ.

Для забезпечення рівного доступу до здобуття якісної освіти в громаді реалізується Програма «Шкільний автобус» на 2018-2021 роки. Перевезення учасників освітнього процесу упродовж 2018 року здійснювалося 10 автобусами за затвердженими маршрутами.

У громаді збережено мережу позашкільних закладів освіти. Виховання школярів в позаурочний час здійснюють два позашкільні навчальні заклади: Городоцька ДЮСШ  та  Будинок дитячої творчості. Для їх  функціонування у 2018 році з місцевого бюджету виділено 788136 грн..

 У Городоцькому будиноку дитячої творчості у 2018- 2019 роках функціонує 28 гуртків, в яких займаються 559 вихованців.

У  Городоцькій дитячо-юнацькій спортивній школі займається 263 учні на відділеннях важкої атлетики, волейболу, легкої атлетики, футболу. Протягом  року  підготовлено  151 спортсмен - розрядник ( ІІ -  ІІІ та юнацьких розрядів). Вихованці  Городоцької  ДЮСШ  постійно  беруть  участь  в  спортивних змаганнях різного  рівня,  є  переможцями  і  призерами  обласних та Всеукраїнських змагань, щорічні учасники  футбольних  чемпіонатів  Хмельницької  федерації  футболу ДЮФЛ.

Модернізація мережі закладів освіти залишається  пріоритетним напрямком  для відділу освіти Городоцької міської ради.                                         

У відділі культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради здійснюють свою діяльність 48 закладів культури, де загалом працює 136 працівників

У  закладах культури клубного типу Городоцької  ОТГ функціонує 80 клубних формувань, в яких приймає  участь 662 учасника.

Для дітей та підлітків працює 31 одиниця клубних формувань, в яких займається 289 дітей.

Досить активну участь у житті громади приймають учні та викладачі Городоцької дитячої музичної школи (220 учнів) та Городоцької дитячої художньої школи (140 учнів).

Городоцька міська ОТГ утримує Центр комплексної реабілітації для дітей з особливими потребами та Територіальний районний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

У  Городоцькому районному  територіальному  центрі соціального обслуговування ( надання соціальних послуг ) функціонують  такі структурні підрозділи:

  • відділення соціальної допомоги вдома;
  • відділення «Віра в життя» по наближенню соціальних послуг до територіальної громади Городоцького району та м.Городка, підрозділ відділення у с. Кузьмин;
  • відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання «Доброта» с. Немиринці ( на 20 ліжко-місць).

За 12 місяців  звітного року працівниками відділення соціальної допомоги вдома  обслужено 900 підопічних, з них 840 осіб отримали соціальну послугу догляду вдома та 36 осіб отримали соціальну послугу паліативного догляду вдома.

Відділення «Віра в життя» по наближенню соціальних послуг до територіальної громади Городоцького району та м.Городка має на обслуговуванні 2890 осіб , з яких 946 осіб з інвалідністю.

У стаціонарному відділенні “Доброта” за  станом на 01.01.2019 року перебуває 19 підопічних. Відділення  забезпечує  своїм  підопічним  належні  умови  проживання, соціально-побутове обслуговування,  надання  медичної  допомоги  та  санітарно-гігієнічних  послуг.  Підопічні  відділення перебувають  на  повному  державному  утриманні.  У даному відділенні за звітний період 2018 року обслужено 26 чоловік.

Городоцькою міською радою розроблено та подано управлінню регіонального розвитку Хмельницької ОДА перелік проектів, що можуть реалізовуватися у 2019 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку:

  • будівництво очисних споруд каналізації продуктивністю 700 м.куб/добу в м.Городок Хмельницької області (І черга будівництва), загальною вартістю 15,1млн.грн.;
  • капітальний ремонт ділянки дороги по вул. Тельмана (від вулиці Качинського до вул.Симонова) в м.Городок , загальною вартістю 12,1 млн.грн.;
  • підтримка кооперативного руху у Городоцькій міській ОТГ, шляхом будівництва цеху для переробки молока та виготовлення молочної продукції, загальною вартістю 8,7 млн.грн., з них 7,8 млн.грн. – ДФРР, 871,75 тис.грн. – співфінансування з міського бюджету.

Городоцька ОТГ прийняла участь і перемогла в обласному конкурсі мікропроектів сталого місцевого розвитку, який оголошено обласною радою. Подано проект «Будівництво теплогенераторної на твердому паливі з влаштуванням системи опалення будівлі ЗДО "Дзвіночок" у с.Жищинці, Городоцького району», вартістю 299,8 тис.гривень.

У рамках Програми прийнято участь у навчальному візиті до Польщі та  отримано фінансування конкурсу мінігрантів - 1000 дол. США на реалізацію власного проекту з метою покращення життя в громаді, який був успішно реалізований в приміщенні краєзнавчого музею ( придбали:  крісла – мішки, дерев’янні крісла, ретро-гірлянди, банера, листівки ). У рамках проекту проведено 4 заходи з молоддю Городоччини.

З жовтня  2018 року в нашій ОТГ працює волонтер з Корпусу Миру Стефані Янг, яка залучена до написання проектів, роботи з потенційними іноземними інвесторами, а також налагодження співпраці з міжнародними організаторами.

Городоцька громада прийняла участь у програмі «Успішні локальні громади».

З метою реалізації спільного проекту щодо запровадження сучасної системи управління твердими побутовими відходами, підписано договір про міжмуніципальне співробітництво територіальних громад  Городоцької міської ради, Чемеровецької селищної ради, Сатанівської селищної ради  Хмельницької області та Гусятинської селищної ради Тернопільської області.

Загальна кошторисна вартість проекту: 33,5 млн.грн.

Проект подано на розгляд у Державний фонд регіонального розвитку.

На даний час проводиться робота над формуванням інвестиційного паспорту Городоцької міської ОТГ.

Досягнення гідного рівня життя громадян Городоцької об’єднаної територіальної громади було і залишається для мене основною метою роботи.

Хочу запевнити ,  що  й  надалі  ми  будемо усією  громадою  працювати,    для  загального добра, миру і злагоди. Попереду багато напруженої роботи,і  від  того, як ми впораємося з нею, залежатиме наше майбутнє. 

Успіхів усім нам у розв’язанні та вирішенні запланованих завдань.

Міський голова                                                                  В. Підлісний

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь