Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

ІНСПЕКТОРІВ ПРАЦІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ НАВЧАЛИ, ЯК ПРОВОДИТИ ЗАХОДИ КОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

Дата: 24.04.2018 08:31
Кількість переглядів: 1535

        За ініціативи Управління Держпраці у Хмельницькій області та за підтримки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відбувся практичний семінар для інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Участь у заході взяли представники Головного Управління Пенсійного фонду України в області, Головного управління ДФС у Хмельницькій області, інспектори праці Управління Держпраці.  Городоцьку ОТГ представляв головний спеціаліст – інспектор праці  Сергій Марамон.

          Начальник Управління Держпраці Олексій Глушаков відкриваючи форум зазначив: «Реалізація інспекторами праці органів місцевого самоврядування наданих повноважень у сфері праці надасть можливість спільними зусиллями захищати трудові права більшої кількості працівників області, виявляти значно більше фактів не оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати без здійснення бухгалтерського обліку, несвоєчасної виплати заробітної плати, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці і, як наслідок, сприятиме збільшенню надходжень як до державного бюджету, так і до бюджетів територіальних громад за рахунок зростання сум сплачених податків та загальнообов’язкових відрахувань із заробітної плати».

Учасникам семінару детально роз’яснено процедуру проведення інспекційних відвідувань та організацію невиїзних інспектувань. Звернуто увагу на Порядок повідомної реєстрації інспекційних відвідувань та рішень інспектора праці про відвідування роботодавця, звітування про виконання покладених на ОМС контрольних повноважень відповідно до вимог підпункту 4 пункту 14 Порядку здійснення Держпраці та її територіальними органами державного нагляду за додержанням законодавства про працю, Порядок оформлення процесуальних документів по здійсненню контролю за додержанням законодавства про працю.

 

    Фахівці Управління Держпраці роз’яснили колегам правові підстави та повноваження інспекторів праці, проаналізували норми законодавства про працю. Акцентували на підставах проведення інспекційних відвідувань, зважаючи на те, що ця інформація особливо важлива для інспекторів праці органів місцевого самоврядування, які нещодавно приступили до виконання своїх повноважень.

        Під час семінару було наголошено, що однією з підстав проведення інспекційного відвідування інспекторами праці є інформація отримана від Пенсійного фонду щодо відсутності нарахування в поточному звітному періоді, відсутності індексації, про наявні скорочення чисельності працівників, про роботодавців, у яких значна кількість працівників працює на умовах цивільно-правових договорів та працівників, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ в одного роботодавця більше року.

     Також, інспекційні відвідування проводяться за інформацією фіскальної служби, а саме – невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності; факти порушення законодавства про працю, виявлені у ході здійснення контрольних повноважень; факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом; роботодавців, що мають заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, що перевищує мінімальний страховий внесок за кожного працівника.

 

     Також слід зазначити, що за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у вигляді штрафу у разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ і податків — в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. У 2018 сума штрафу – 111 690 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн)
порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. У 2018 році сума штрафу – 11 169 грн (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн)
недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення. До речі, сюди відноситься ненарахування індексації. У 2018 році сума штрафу — 37 230 грн (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн)
Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності.

    Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128690 грн. (111 690 грн.+ 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

- Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 3723 грн. фінансового штрафу і до 1700 гр

  Держпраці наголошує, що офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки.н. адміністративного штрафу.

          Фото без опису

Фото без опису                                                     Сергій Марамон - головний спеціаліст – інспектор праці  

                                                      відділу юридично – кадрової роботи виконавчого комітету

                                                      Городоцької міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь