Уряд схвалив проект Указу Президента про призначення на 2018 рік стипендії для 80 молодих майстрів народного мистецтва

Дата: 02.05.2018 16:51

Уряд на своєму засіданні 28 березня схвалив проекту Указу Президента України «Про призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2018 рік». 80 кандидатів молодих майстрів народного мистецтва на здобуття стипендій рекомендовані колегією Міністерства культури України.

Список претендентів на стипендії Президента України у 2018 році, представляє широке розмаїття видів народного мистецтва, зокрема: гончарство, художня кераміка, художня обробка дерева, художня обробка металу, ткацтво, вишивка, писанкарство, народне малярство, декоративний розпис, лялькарство, народна іграшка, плетіння з природних матеріалів, витинанка та бісероплетіння.

Значна кількість претендентів є студентами спеціалізованих творчих вищих навчальних закладів, зокрема: Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, Кам’янець-Подільського  національного університету імені Івана Огієнка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Луганського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, Решетилівського художнього професійного ліцею, Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка, Львівської національної академії мистецтв.

Нагадаємо,  що згідно з п. 2 Положення про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва, розмір стипендії становить для:  учнів професійно-технічних навчальних закладів - 600 гривень на місяць; студентів коледжів, технікумів (училищ) – 800 гривень на місяць;  студентів університетів, академій, інститутів – 1000 гривень на місяць. Для осіб віком до 35 років, які не є учнями професійно-технічних училищ або студентами вищих навчальних закладів, стипендії призначаються у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Інформацію щодо кандидатів необхідно подавати до відділу монументального та образотворчого мистецтва Департаменті мистецтва та навчальних закладів Міністерства культури України: 01601, м. Київ, вул..Івана Франка, 19, каб. 315