Створення молочного кооперативу - це можливість постійної реалізації молока за справедливою ціною.

Дата: 21.06.2018 16:31

Про доцільність створення молочного кооперативу йшлось на сході сіл жителів Радковицького старостинського округу. На схід жителів долучились в.о.старости – Анатолій Панасюк та начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Городоцької міської ради Катерина Бігняк, які розповідали про доцільність створення кооперативу, про можливості та ризики, а також, що наразі одним  із болючих питань на селі є нестабільність ринку збуту молока, що закуповується у населення за низьку ціну, або ще гірше – не маючи каналу збуту, використовують значну частину молока для годівлі домашньої худоби.

Відсутня система, яка б дозволяла місцевим жителям збувати продукцію на справедливих умовах, чи навіть переробляти.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, вже з 1 липня 2018 року, з перехідним періодом до 2022 року, українські заводи не будуть купувати молоко у населення, яке вважається другим сортом, а переробні підприємства не зможуть приймати молоко другого сорту. Закупівля молока в господарствах населення здійснюватиметься, якщо молоко буде відповідати новому стандарту. ДСТУ 3662:2015 "Молоко-сировина коров'яче. Технічні умови" молоко ділиться на три сорти - екстра, вищий і перший.

У зв’язку з цим виникає необхідність у кооперації, якісній переробці сільськогосподарської продукції та доведення її до товарного стану.