ТРЕНІНГ ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ПРОСУВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ПІДХОДІВ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ ПРИ УХВАЛЕННІ ПОЛІТИЧНИХ ТА СУСПІЛЬНИХ РІШЕНЬ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
10 липня в м. Вінниці відбувся тренінг для представників(-ць) органів місцевого самоврядування з просування та впровадження підходів гендерної рівності при ухваленні політичних та суспільних рішень на регіональному рівні.
Метою курсу було ознайомити слухачів з формуванні гендерної політики, сформувати уявлення про сучасні гендерні проблеми в українському суспільстві, сприяти розвитку гендерної чутливості.
Ірина Суслова, народний депутат України, Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, докладно розповіла про національне законодавство та політику із забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок у контексті міжнародних зобов’язань України. Це питання розглядалось спільно з Інною Збукар, керівниця проекту Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні».
Модератор - Елла Ламах, експертка /тренерка Ради Європи, Голова правління ВГО Центр «Розвиток демократії». Поділилась інформацією про секторальну політику: гендерний аналіз та оцінка як компонент сталого розвитку; гендерно чутливий підхід у процесі прийняття політичних та суспільних рішень на регіональному/місцевому рівні та застосування гендерно чутливого підходу у процесі прийняття політичних та суспільних рішень на регіональному та місцевому рівні.
Запрошений гість - Катя Тіілікайнен, радниця з гендерних питань Офісу Ради Європи в Україні, яка розповіла про нормативно-правовий доробок Ради Європи щодо гендерної рівності. Стандарти та рекомендації Ради Європи щодо збалансованої участі жінок та чоловіків у процесі прийняття політичних та суспільних рішень, а також про Європейські успішні практики впровадження гендерно чутливого підходу у процесі прийняття політичних та суспільних рішень на регіональному та місцевому рівні.
Тренінг організовано за підтримки Управління зі сприяння у виборчих процесах Генерального Директорату з питань демократії Ради Європи в рамках проекту Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики України».