Підсумковий форум "Децентралізація на практиці – вчимося один від одного"

Дата: 14.12.2018 14:41

Днями відбувся підсумковий форум проекту «Децентралізація на практиці – вчимося один від одного», в якому брали участь представники з 21єї об’єднаної територіальної громади Запорізької, Черкаської, Чернівецької та Хмельницької областей. Форум проходив за підтримки фонду «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), громадської організація «Наше Поділля» (Вінниця) та Товариство Лева (Львів).

Проект передбачав собою навчальну сесію, взаємні навчальні візити між областями проекту, розробку планів змін для своїх громад, а також можливість взяти участь у навчальному візиті до Польщі та  у підсумковому форумі програми.

У форумі взяли участь: Кшиштоф Яховіч- консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Левко Довган – представник Західноукраїнського ресурсного центру,Тадеуш Рудзкі, Мартина Богачик, Наталія Кертичак – фонд «Освіта для демократії», Руслана Стасюк – Волинський ресурсний центр, Ігор Баб’юк – Чернівецький комітет виборців України та ін..

Представляли досвід своєї громади, а також ознайомилися з досвідом інших громад представники Городоцької міської ради: Катерина Бігняк – начальник відділу економічного розвитку та інвестицій та Альона Юрченко – завідувач сектору інформаційної та організаційної роботи загального відділу.

Підсумковий форум дав можливість збільшити свої знання та обмінятися досвідом у таких темах як освіта, охорона здоров’я, формування бюджету та управління ним, координація поміж різними населеними пунктами в складі ОТГ та створення агенції розвитку.

Ключовими темами були:

• Децентралізація як великий шанс на розвиток громади та залучення громадян – можливості, виклики та пастки;
  • Цікаві та успішні практики з яким познайомились під час стажувань по Україні та візиті до Польщі;
  • Можливості фінансування запланованих планів змін.

Проект фінансувався програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща а також в рамках Програми Study Tours to Poland, яку реалізує Фонд «Лідери змін» з коштів Польсько-Американського Фонду Свободи.