Експрес-інформація «Про небезпеку перебування на льоду»

Дата: 18.12.2018 16:50

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

(ГУ ДСНС України у Хмельницькій області)

ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР ГУ ДСНС УКРАЇНИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Експрес-інформація

«Про небезпеку перебування на льоду»

У зв’язку з різким зниженням температури повітря на річках та ставках утворився нестійкий крижаний покрив. Але це не лякає рибалок та дітей виходити на кригу. Чимало подолян, особливо у вихідні та святкові дні, проводять свій вільний час з улюбленим хобі – зимовою риболовлею або катанням на ковзанах. Зважаючи на високу ймовірність нещасних випадків на льоду, рятувальники звертаються до громадян: утримайтесь від виходу на тонкий лід і застерігайте від цього дітей.

При пересуванні по кризі необхідно дотримуватися наступних правил:

ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;

якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду;

якщо під ногами провалився лід, потрібно, розставивши широко руки, утримуватися на поверхні і спокійно, без різких рухів, намагатися виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшов, і повзти до берега відштовхуючись ногами від льоду;

енергійні рухи після попадання у воду сприяють швидкому  охолодженню, тому у воді необхідно опанувати себе і повільно рухати ногами й руками.

Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, не можна підходити до ополонки через небезпеку самому потрапити в лихо. До постраждалого необхідно підповзати, розкинувши в сторони руки і ноги. Якщо поблизу є дошки, тичини або інші предмети, то їх треба використовувати для надання допомоги. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, пересувається до потерпілого на відстань, що дозволяє подати мотузку, пояс або багор. Потім рятівник  відповзає назад і поступово витягає потерпілого на міцний лід. Якщо особа, яка надає допомогу, не має рятувального пояса, потрібно обв'язатися мотузкою, попередньо закріпивши її на березі або в лунці твердого льоду. Коли поруч немає предметів для надання допомоги, то два – три чоловіка лягають на лід і ланцюжком пересуваються до потерпілого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає потерпілому ремінь або шарф і т.п.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте людину на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якомога швидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!

Т.в.о. начальника Городоцького РС ГУ ДСНС

України у Хмельницькій області