УВАГА! Не спалюйте суху траву та сміття!

Дата: 12.03.2019 11:31

Щорічно з приходом весни на полях, сіножатях, в містах, на пагорбах та вздовж доріг горить суха трава та залишки минулорічного листя, знищуючи на своєму шляху все живе.

При сильній трав’яній пожежі гинуть практично усі живі істоти, що живуть у траві та на поверхні ґрунту, а також суттєво  забруднюється атмосферне повітря.

До речі, гинуть і ті істоти, які беруть участь у процесі утворення ґрунту, а також винищують різних шкідників саду і городу. Гине корисна мікрофлора, яка допомагає рослинам протистояти хворобам.

Звертаємо увагу жителів, що заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 771 адміністративного Кодексу України. За самовільне випалювання рослинності або її залишків законодавство передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо ви помітили горіння сухої трави – спробуйте самотужки його ліквідувати.

У випадках значного поширення пожежі – негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.

УВАГА! Не спалюйте суху траву та сміття!

Не завдавайте шкоди  здоров’ю людей і навколишньому середовищу!