Порушення вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати»

Дата: 24.04.2019 11:03

23 квітня представниками міської ради та Городоцького районного управління ГУ Держпродспоживслужби було здійснено виїзд по скарзі жителів мікрорайону «Мархлівка».

Основною причиною звернення виявилось  розпилювання хімічних засобів захисту рослин на земельній ділянці, яку обробляє приватний орендар.

Комісією було встановлено, що даний землекористувач проводив розпилювання хімічних засобів препаратом, який відповідає державним стандартам. Внесення даних речовин проводилось частково без порушень чинного законодавства, а саме в ранковий час та без значних поривів вітру. Проте, приватний орендар завчасно (не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки) не сповістив міську раду та власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів.

Попереджаємо про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати», ДСП 8.8.1.2.001-98 «Державні санітарні правили транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» та нанесення шкоди здоров’ю населення і довкіллю.