Потенційна небезпека ранніх фруктів та овочів!
На агропродовольчих ринках з’явились помідори, огірки, капуста, редиска, кабачки, цибуля, петрушка, салат, кріп. З’явилися також свіжі ягоди.
Мало хто може встояти, щоб не покуштувати першу полуницю чи черешню. Але купуючи ранні фрукти та овочі слід пам’ятати про потенційну небезпеку, яку вони в собі містять. А це нітрати і пестициди.
Нітрати – солі азотної кислоти. Первинним їх джерелом для овочів і фруктів є грунт. Рослини мають здатність поглинати з насиченого добривами грунту надмірну кількість сполук азоту, більше за необхідну. Існують допустимі норми нітратів в овочах, фруктах та зелені, з урахуванням безпечності для організму людини.
Усі рослинні продукти поділяються на три групи: низько-, середньо- та високонітратні. До високонітратних рослин (700 – 2000 мг/кг) належать коренеплоди (буряк, морква, редька, редис) і городня зелень (салат, петрушка, шпинат, селера); до середньонітратних (180-700 мг/кг) – томати, баклажани, картопля, цибуля, часник, огірки, цвітна капуста; до низьконітратних (до 180 мг/кг) – фрукти та ягоди.
При застосуванні пестицидів на присадибній ділянці треба дотримуватися інструкції з їх застосування, техніки безпеки, особистої гігієни та дотримання строків очікування від часу застосування препарату до збору урожаю.
Також спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області наголошують дотримуватись особистої гігієни, перед вживанням овочі фрукти та зелень необхідно добре мити.
Кращий спосіб зменшити кількість нітратів - замочувати овочі та фрукти у воді на 20-30 хв. Зменшує кількість нітратів варіння та бланшування овочів.
І остання важлива порада! Пам’ятайте, що лише за результатами проведеної ветеринарно-санітарної експертизи продукції рослинного і тваринного походження в державний лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи надаються адміністрацією агропродовольчих ринків місця для торгівлі. Вимагайте у продавців овочів та фруктів на ринку експертний висновок про дослідження продукції на вміст нітратів.
Інформація Городоцького РУ ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області