І жалить, і пече, і викликає задуху.

Дата: 27.06.2019 09:05

І жалить, і пече, і викликає задуху. Усе це - про отруйну рослину. Називається ця рослина сибірський борщівник або борщівник Сосновського. Подібний він на величезний кріп і сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло і велику квітучу верхівку. Здавалося б, ніби нічого особливого, крім велетенського зросту, в цій рослині немає, проте борщівник є дуже отруйним.

Основними місцями його зростання є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища. Рослина багата на фітоактивні сполуки, тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків. Через 1—2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострює появу інших шкірних захворювань.

Якщо зірвати цю рослину чи просто пройти крізь зарослі - можна отримати дуже серйозні опіки, які важко гояться. Також не варто під нею фотографуватися, як під пальмою.

Будьте обережні, не ходіть куди попало і не рвіть що попало.

У місці контакту шкіри із рослиною виникає некроз тканин, тому людину може морозити, нудити, підвищується температура, виникають алергічні реакції.

Підступність борщівника сибірського ще й у тому, що реакція на контакт із ним виникає не відразу.

При опіках борщівником рекомендовано не перебувати на сонці, добре намилити поражене місце господарським милом і змити проточною водою чи лосьйоном, що містить спирт. Також можна використати пантенол чи іншу мазь проти опіків. Але якщо міхурі великі і біль сильний - обов'язково слід звернутися до лікаря. При необхідності прийняти десенсибілізуючі чи антигістамінні препарати. При великих ушкодженнях і важкому стані - зверніться до лікаря негайно!

Пам’ятайте!

• Вирушати на природу слід в одежі, яка прикриває руки і ноги.
  • Не ходіть в зарослих місцях босоніж.
  • Не ламайте гілля борщівника.

Щоб запобігти лиху, будьте обачними!