Захистіть свою птицю від грипу!

Дата: 05.07.2019 15:58

З  метою  охорони  господарств  від  занесення  збудника  грипу  птиці керівники та спеціалісти  птахогосподарств, незалежно від  форм власності, зобов’язані   суворо виконувати   заходи,   які  передбачені  інструкцією  з  профілактики  та  ліквідації  грипу птиці  Затверджено  Наказ Міністерства аграрної  політики та продовольства  України 17.10.2011 № 547 і  Зареєстро-вані  в  Міністерстві юстиції  України  8 листопада  2011р,  за № 1277/20015.

З метою забезпечення епізоотичного благополуччя у птахогосподарст-вах необхідно постійно здійснювати:

• нагляд за клінічним станом птиці;

• проведення моніторингових досліджень щодо виявлення антитіл до вірусу, птиці птахогосподарств та особистих селянських господарств, іншої птиці, яка утримується в неволі тощо;

• контроль та оцінку загрози,  що може виникнути від диких пере -льотних та синантропних птахів, щодо будь-якого вірусу грипу птиці;

• моніторинг наявності збудників пташиного грипу у ссавців;

• здійснювати  господарські  та  ветеринарні  заходи,  які  забезпе-чуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

• на вимогу спеціалістів ветеринарної  медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;

• виконувати  вказівки  спеціалістів  ветеринарної  медицини  та проводити ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці;

• повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі  птиці  або  про  невластиву  їм  поведінку;

ГРИП ПТИЦІ – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів,  викликана будь-яким  вірусом грипу А,  який спричиняє щонайменше 75%  летальних випадків серед курчат у 4-8 місячному віці.

ГРИП ПТИЦІ  характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням  респіраторних  органів  та  ШКТ та  перебігає у виді  ензоотій. Інкубаційний  період  у  птиці  триває 1-7 днів.  В  окремих  випадках – від  декількох  годин  до 7 діб  і  більше.

ЗБУДНИК   грипу   птиці   РНК  –  вірус,  за   комплементзязувальним антигеном  споріднений  з  вірусом   типу А  людей  і  тварин.  Дикі   птахи, особливо  мігруюча  водоплавна  птиця,  є  природним  резервуаром  вірусів грипу   птиці.  Вірус   виділяється  у  навколишнє   середовище   зі   слиною, носовим  секретом  і  послідом.  Вірусоносійство  у  птиці,  яка перехворіла, триває  2-3  місяці  та більше.

ДО ГРИПУ  сприйнятлива  домашня,  синантропна  та  дика  перелітна птиця. Джерелом  інфекції є хвора і перехворіла  птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі  качки, крячки,  лебеді, чайки та інші види перелітної птиці.
ВІРУС ГРИПУ ПТИЦІ  чутливий  до  дії  3%  їдкого натру,  хлорного вапна, креоліну, фенолу, 2% р-ну формальдегіду,  азотної кислоти,  ефіру,  хлоро-форму  та  препаратів йоду.

Отже,  шановні  громадяни,  при будь-якій підозрі  або невластивій поведінці птиці чи її загибелі  звертайтеся до спеціалістів  ветеринарної  медицини  у  вашому  населеному  пункті,  також   до   фахівців  району  ветеринарної  медицини  для  подальших  дій.

Городоцьке РУ ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області