Ой на Івана, та й на Купала...

Дата: 09.07.2019 08:23

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято.

Свято Купайла відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла і світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягала свого апогею, все нестримно росло, розцвітало, множилося, раділо життю.

Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця — Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця — Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі — найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі — найкоротші.

Дотримуються давніх традицій і жителі сіл Чорниводи, Новий Світ, Кузьмин, адже відзначають це свято щороку.

Працівниками сільських закладів культури підготовлені цікаві концертні програми за участю  дітей та молоді. З вітаннями до жителів старостинських округів завітали заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Роман Конюшко та керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Ольга Бистрицька.