Серпнева освітянська конференція на тему:«Нова українська школа - виклики та перспективи освітньої реформи»

Дата: 30.08.2019 13:36

29 серпня 2019 року, педагоги  закладів  освіти  Городоцької міської ради взяли участь у щорічній серпневій освітянській конференції на тему: «Нова українська школа  - виклики та перспективи освітньої реформи». Конференція розпочалася із хвилини мовчання по вшануванню пам’яті загиблих учасників бойових дій на сході України. Найменші вихованці дошкільного закладу «Берізка» схилили голови соняхів і були цілком дорослими цілу хвилину…

Насправді Україна змінюється і за це Героям слава! Вітання освітянам від голови Городоцької міської ради Василя Підлісного з нагоди початку нового навчального року передала секретар міської ради Олена Гріх.

Начальник відділу освіти Рибак Сергій Володимирович у своєму виступі «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи» підвів підсумки першого року впровадження Нової української школи, окреслив досягнення та проблеми, що турбують педагогічних працівників та керівників закладів освіти в умовах реформування освітньої галузі, визначив стан та перспективи розвитку освітянської галузі.

Питання методичного супроводу розвитку професійної компетентності педагогів в умовах реалізації концепції Нової української школи окреслила завідуюча методичного кабінету Максімова Жанна Василівна.

Основні питання нормативно-правового забезпечення висвітлила головний спеціаліст відділу освіти Швець Маріанна Петрівна.

Актуальним є питання  виявлення розвитку і педагогічної підтримки здібних та обдарованих учнів, розкриття їхнього потенціалу. Кожен обдарований учень – індивідуальність, яка потребує особливого підходу. Сприяння реалізації обдарування потребує організації особливого середовища. Навчальний заклад – має бути творчим середовищем, де формується нова людина, творча особистість. З цим питанням виступила директор Городоцького ліцею №1 Станиця Світлана Василівна.

Питанням щодо створення нового освітньо-розвивального простору як засобу реалізації завдань сучасного реформування дошкільної освіти, поділилась директор ЗДО «Казка» Карвацька Алла Станіславівна.

Про доступність позашкільної освіти як необхідної умови розвитку здібностей дітей розповів директор Будинку творчості Борис Михайлович Дутковський.

Про реалізацію ідей Нової української школи протягом навчального року розповіла вчитель початкових класів Оксана Антонівна Водяна.

Волонтер Корпусу Миру США в Україні Рейнджа Хуан поділилась враженнями від роботи в Городоцькому ліцеї №4.

Бендюжко Валентина Михайлівна, директор інклюзивно-ресурсного центру, виступила з питанням «Інклюзія як формат життєдіяльності суспільства».

Про військово-патріотичне виховання як крок до формування особистості у ліцеї №4 поділився вчитель Городоцького ліцею №4 Задоянчук Олександр Іванович.

Важливим є питання правової освіти вчителя, що висвітлив юрист відділу освіти Олег Михайлович Карлінський.

Також в роботі конференції взяла участь голова районного комітету профспілки працівників освіти Щепковська Ніна Павлівна.

Цьогорічна серпнева конференція  визначила стан та перспективи розвитку освітянської галузі, дала старт новому навчальному року.