Операція «Урожай»: оподатковуйте доходи, отримані від здійснення діяльності в галузі сільськогосподарського виробництва

Дата: 01.10.2019 17:06

З метою упередження використання схем ухилення від оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Городоцької ОТГ, відповідно до розпорядження міського голови від 04.06.2019р.  №155 «Про організацію проведення операції «Урожай», створено робочу групу. До складу робочої групи увійшли представники Городоцької міської ради, Державної фіскальної служби, Держгеокадастру, Держпродспоживслужби.

27 вересня 2019р. в залі засідань Городоцької міської ради відбулось чергове засідання цієї групи.

Перед присутніми виступила керівник робочої групи, начальник ДПІ Городоцької ДПІ Волочиського управління ГУ ДФС у Хмельницькій області Наталя Хорошова, яка зазначила, що в ході операції «Урожай» здійснювались перевірки дотримання вимог законодавства, що регулює земельні відносини та перевірки на предмет виявлення не облікованих найманих працівників, проводились комплексні заходи  контролю за нарахуванням та виплатою заробітної плати найманим  працівникам галузі сільськогосподарського виробництва на усіх його етапах, починаючи від  посівної кампанії, обробки, збирання урожаю до його реалізації, досліджувались  інші питання, пов’язані з детінізацією відносин в аграрному секторі, що забезпечить залучення до оподаткування нових суб’єктів та збільшення надходжень до бюджету.

Але, нажаль, є ще на території ОТГ чимало громадян - власників земельних ділянок площею понад 2 га, які використовують ці землі для  отримання доходу – самостійно обробляють та реалізовують отриманий урожай без реєстрації суб’єктом господарювання та сплати відповідних податків і зборів до бюджету, громадян, які надають власні земельні ділянки (паї)  в оренду іншим фізичним особам,  не зареєстрованим суб’єктами господарювання, а також фізичних осіб, які власною сільськогосподарською технікою надають послуги з обробітку землі та збирання врожаю чи надають її в оренду, отримуючи при цьому не задекларовані доходи, з яких не сплачені податки.

Звертаємо увагу, що доходи, отримані громадянином  від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках площею понад 2 га,  оподатковуються на загальних підставах. Таким  самим чином оподатковуються доходи, отримані від надання послуг з обробітку землі власною сільськогосподарською технікою чи від надання її в оренду іншим фізичним особам, не зареєстрованим суб’єктам господарювання.  Тобто, такі доходи слід включити до загального річного оподатковуваного доходу й подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, у якій визначити  податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5% й самостійно сплатити ці податки до бюджету до 01 серпня року, що настає за звітним.

Операція «Урожай» триватиме до повного завершення збирання урожаю.