Обгрунтування причин зміни тарифів на централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, надання послуг з поводження з побутовими відходами (вивезення та захоронення побутових відходів)

Дата: 15.10.2019 09:16

У зв’язку із введенням  з 01.05 2019 року в повному обсязі Закону України від 09.11.2017 року «Про житлово-комунальні послуги», керуючись новими вимогами щодо формування тарифів, враховуючи   істотні зміни основних складових  тарифів, а саме: збільшення мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії, паливо – мастильних  та інших матеріальних ресурсів виникла  потреба  у перегляді тарифів та доведення їх до рівня економічно обґрунтованих.

На сьогоднішній день  діючі тарифи на централізоване водопостачання, водовідведення, вивезення та захоронення ТПВ є збитковими, що в свою чергу, негативно відобразилось  на  діяльності КП «Городоккомунсервіс».

Відповідно зміна тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення , послугу з поводження з побутовими відходами  до економічно  обґрунтованого рівня є необхідним заходом  для  належного функціонування підприємства, зокрема,  для здійснення розрахунків  за електроенергію, оплати  податків та забезпечення  споживачів якісними послугами  та питною  водою.

Враховуючи вищевикладене, КП «Городоккомунсервіс» провело нові розрахунки економічно обґрунтованих витрат  на виробництво  послуг та   звернулось   до    Виконавчого  комітету Городоцької міської  ради з проханням розглянути  можливість підняття тарифів з централізованого водопостачання,  централізованого водовідведення та    надання послуг з поводження з побутовими відходами ( вивезенню  та  захороненню побутових відходів).

Діючі  тарифи  на комунальні послуги:

-(на водопостачання та водовідведення ) затверджені рішенням Виконавчого комітету Городоцької міської ради  № 144/2018 від 14 серпня 2018 року та були введенні в дію з 1 вересня 2018 року;

-(на вивезення  та захоронення твердих  побутових  відходів)    затверджені рішенням Виконавчого комітету Городоцької міської ради  № 144/2018 від 14 серпня 2018 року та були введенні в дію з 1 вересня 2018 року;

З часу  формування  діючого  тарифу відбулося  зростання  основних  складових  в складі централізованого водопостачання ,  централізованого водовідведення, надання послуг з  поводження з побутовими відходами( вивезення  та захоронення побутових відходів), зокрема:

-витрати на електроенергію в порівнянні з 2017 роком зросли  на 25% (у 2017 році 1кВт електроенергії 1,76 грн. без ПДВ , у 2018 році 1кВт електроенергії 2,05 грн. без ПДВ, у 2019  році 1 кВт електроенергії 2,54 грн. без ПДВ,витрачено електроенергії у 2017 році 786,9 тис.кВт,у 2018 рік -815,2 тис.кВт);

-витрати на  паливно- мастильні матеріали на 42% (зростання  цін   на паливно-мастильні матеріали в т.ч. бензин з 21,32 грн на 22,92 грн без ПДВ - на 7,5%, дизельне паливо з 20,75 грн.21,67 грн. без ПДВ на 4,4 %);

-матеріали 99% (ріст цін);

-витрати   на податки  та  збори  92%, збільшились податкові зобов’язання у відповідності до Податкового кодексу України, це податок на рентну плату  за користування надрами(у 2017р.-127,6 тис.грн., у 2018р-234,6 тис.грн.- ріст на 84% ), рентну  плату за спеціальне використання води (у 2017  р. -32,2 тис.грн, у 2018р.-150,7 тис.грн., ріст  в 4,7 рази), екологічний  податок зріс на 13% (у 2017р.- 98,0 тис.грн, в 2018р. 110,7 тис.грн.).

У відповідності до Закону України «Про  житлово-комунальні послуги», вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення затвердженого  Постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 291) , із внесеними змінами та доповненнями  до Постанови Кабінету Міністрів України  № 1010 від 26 липня 2006р. «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами», комунальне підприємство підготувало розрахунок для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ,  надання  послуг з поводження з побутовими відходами.

Планова собівартість на централізоване водопостачання  та централізоване водовідведення ( без ПДВ):

-централізоване  водопостачання -17,29 грн./м.куб.

-централізоване водовідведення –    8,43 грн./м.куб.

Розрахунки тарифів на централізоване водопостачання  та водовідведення  (з ПДВ):

централізоване водопостачання :                          централізоване водовідведення:

населення                     20,75 грн./ м.куб.                10,12 грн./м.куб.

бюджетні організації  25,93 грн./м.куб.                12,65 грн/м.куб

інших споживачів       26,98 грн./м.куб.                13,15 грн./м.куб.

Планова собівартість на послугу з поводження з побутовими відходами (вивезення,  та захоронення  побутових відходів)  ( без ПДВ):

-вивезення побутових відходів       101,14 грн./м.куб.

-захоронення побутових відходів      27,06 грн./м.куб.

Розрахунки тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами.

Вивезення  побутових відходів.

Населення  :

Вивезення побутових відходів 133,5грн/м.куб.

по нормах:

-в багатоквартирному будинку  на 1 люд.          19,08 грн

-в будинку з присадибною ділянкою  на 1люд.   20,75 грн.

-бюджетні організації   151,71 грн. за 1 куб.м.

-інші споживачі  175,98 грн за 1 куб.м.

Захоронення побутових відходів:

Населення                      35,72 грн./куб.м.

Бюджетні організації    40,6 грн.за 1 куб.м

Інші споживачі              47,09 грн. за 1 куб.м.

Зауваження та пропозиції приймаються до 24 жовтня включно за адресою підприємства : м.Городок вул. Шевченка 40А, або на електрону адресу: gorodok-vodokanal @.i.ua

Адміністрація КП «Городоккомунсервіс»

Розрахунок собівартості по захороненню  побутових відходів