У Хмельницькому РВ АМУ вивчали комунікації ОМС та громади і електронне врядування.

Дата: 06.11.2019 08:46

Вчора, 5 листопада, у Хмельницькому відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Застосування сучасних інформаційних технологій в діяльності органів місцевого самоврядування. Електронне урядування як чинник відкритості влади для громади»».
Захід організовано Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні «ПУЛЬС».
Модератор заходу – консультант з розробки комунікаційних стратегій креативної агенції «РУТА-дизайн», журналіст з багаторічним досвідом Анна Сіра.
На заході були присутні представники міських, селищних та сільських громад Хмельниччини.
Із вітальним словом до присутніх звернувся виконавчий директор Хмельницького РВ АМУ Петро Калинюк. Він наголосив на важливості такого заходу, адже все більше уваги потрібно приділяти саме сучасним інформаційним технологіям і налагодити систему співпраці громади із владою, її інформування та доступу до інформації у режимі «онлайн».
Під час практикуму було розглянуто наступні питання:
- Система внутрішньої комунікації в громаді. Побудова системи інформування «влада-громада».
- Робота інформаційної служби в Інтернеті. Чому не варто остерігатися сучасних інформаційних технологій.
- Електронне урядування як чинник відкритості влади для громади. Як електронне врядування може оптимізувати роботу ОМС.
- Платформи та сервіси, що можуть спростити перехід до системи електронного врядування.
- Держава в смартфоні: перспективи.

Учасники отримали додаткові знання щодо напрямків та особливостей формування комунікаційної діяльності в громадах. Зокрема, обговорили нюанси та вимоги законодавства про доступ до публічної інформації та інформування про діяльність ОМС, мету наповнення сайту та прийоми роботи з інформацією, формування системи внутрішнього інформування та обміну даними між «комунікаційниками» ОМС та підрозділами, закладами, підприємствами, способи та засоби роботи зі ЗМІ, важливість гігієни інформаційного поля для формування бренду території та громади.
Усі присутні активно задавали питання спікеру і розповідали про наявні проблеми із інформуванням у своїх ОТГ. Анна Сіра давала практичні поради і рекомендації, як налагодити співпрацю між усіма органами, якісно покращити інформування та зробити свої офіційні портали і представництва інформативними.

Під час заходу учасники отримали також пам’ятки та алгоритми роботи з сайтом, сторінкою у ФБ, шаблони новин та інші інструменти, які полегшать налагодження ефективної комунікаційної роботи у громадах.
Окремо обговорили платформи та сервіси електронного врядування, як державні, так і створені за рахунок іноземних проектів. Було зазначено, що дані сервіси є основою онлайн-спілкування влади і громади та формують відкритість ОМС, будуючи довіру населення до місцевої влади.