До уваги фізосіб-підприємців! З нового року збільшуються розміри податків (таблиця)

Дата: 23.12.2019 16:14

Державна податкова служба (ДПС) нагадує про збільшення розмірів податків в 2020 році.

Оприлюднено суми єдиного податку та єдиного соцвнеску (ЄСВ), які почнуть діяти для фізосіб-підприємців (ФОП) з наступного місяця.

Зміни в розмірах податків пов'язані зі вступом в силу держбюджету на 2020 рік, в якому змінено прожитковий мінімум (відповідно до прийнятого бюджету, складе 2123 грн) і мінімальна зарплата (4723 грн в місяць).
Платити з 1 січня 2020 року підприємці будуть наступним чином:

• ФОП на I групі спрощеної системи оподаткування будуть платити 1249,26 грн на місяць (1039,06 грн ЄСВ і 210,2 грн єдиного податку).
  • ФОП на II групі спрощеної системи - 1983,66 грн на місяць (1039,06 грн ЄСВ і 944,6 грн єдиного податку).
  • Для ФОП на III групі спрощеної системи розмір єдиного податку буде залежати від розміру доходу та системи, яку вибере платник: 3% від доходу за місяць для тих ФОП, які сплачують податок на ПДВ, і 5% від доходу для тих, які ПДВ не платять.

табл

Також, з 1 січня 2020-го зміниться розмір туристичного збору для готелів і хостелів. Він виросте до 23,62 грн за ніч за одного вітчизняного туриста і до 236,15 грн за ніч - за іноземного.