Йорданські купання в Городку…

Дата: 20.01.2020 10:31

Свято Богоявлення встановлено на згадку про те, як Ісус прийняв хрещення, взяв на себе всі гріхи людства та змив їх у водах річки Йордан. Вважається, що у цей день Бог робить диво – освячує всю воду, яка набуває цілющої сили.

За традицією, на Водохреще прийнято занурюватись у посвячену воду. Вважається, що так можна змити усі гріхи та зміцнити своє здоров’я.

19 січня після святкових богослужінь в храмах, в урочищі «Стара гребля» відбулось освячення води та, вже традиційно, масові йорданські купання в річці. З кожним роком все більше любителів збирається на водоймі, щоб зануритися у крижану воду.

Для зручності на березі річки облаштовано намет, де містяни та гості міста мали можливість обігрітись та одягтись після купання, а доріжку до річки було вимощено соломою. Приємною несподіванкою для купальників став «Дикий чан»  для купання, встановлений над відкритим вогнем (виготовлений місцевим талановитим майстрем Русланом  Барабишиним).  Різкий перепад температур має збадьорювальну та загальнозміцнюючу дію на організм, як і відпочинок в лазні з контрастним басейном. Містяни та гості міста мали можливість купатись в гарячому чані періодично чергуючи з зануренням в холодну купіль.