Збруч – ріка єднання

Дата: 22.01.2020 17:02

22 січня в День Соборності України береги річки Збруч традиційно стали місцем зустрічі делегацій Хмельницької та Тернопільської областей, до якої увійшли представники духовенства, влади, громадськості, народні депутати України та ін.  Долучилась до святкових заходів і делегація від Городоцької міської об'єднаної територіальної громади та Городоцького району.

Учасники святкування символічно з’єднали на мосту полотнища двох кольорів українського прапора – синього та жовтого. Зустріч ця надзвичайно символічна, адже довгий час саме тут, по річці Збруч проходив кордон України, тоді як решта західних земель перебувала під владою Польщі, Угорщини, Румунії.

Після того, як на середині мосту делегації обмінялися хлібами, велика колона рушила з утвореним стягом до середмістя Гусятина.

Там, на центральні площі після спільного молебню за єдність України розпочався об’єднаний концерт двох областей-сусідів.

Гості святкового дійства мали змогу оглянути мистецькі виставки, які представили різні громади Хмельниччини та Тернопільщини.

А далі усі учасники зустрічі могли написати побажання в «Книзі єднання».