Їх розстрілювали і закопували живими

Дата: 30.01.2020 16:34

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма(Аушвіц-Біркенау).

Голокост – не лише трагедія єврейського народу, а й трагічний урок для всього людства, який потрібно пам’ятати, щоб не допустити знову.

Сьогодні, секретар міської ради Олена Гріх, в.о. старости Купинського старостинського округу Євгенія Липовецька, голова райміськради ветеранів Любов Воротна, голова комітету ветеранів праці та дітей війни Георгій Баренбойм, голова спілки АТО Ігор Олійник та небайдужі жителі громади покладали квіти та запалили лампадку біля підніжжя братської могили, де покояться жителі села Купин, які були розстріляні фашистськими загарбниками у 1942 році ( 78 чоловіків, 95 жінок, 118 дітей, 291- євреї та 3 – українці). Даний захід відбувся в рамках відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Біда, трагедія, терор ніколи не має терміну давності. Минатимуть роки, а чорна пляма в історії людства залишатиметься. Пам'ять, історія тих людей, які могли жити, творити, створювати, є перерваною. Ті страшні події, які відбулися,  повинні і завжди будуть карбувати майбутнє. Вічна пам'ять і згадка про тих людей, які були невинно вбиті…