Дата: 20.02.2020 15:35

101, 102, 103 - на ці номери люди зазвичай телефонують, коли стається біда. Саме рятувальники, поліцейські та лікарі повинні за лічені хвилини прийти на допомогу. Однак часто люди користуються тим, що ці служби не можуть не реагувати на виклики. До вказаних служб надходять повідомлення зі стаціонарних та мобільних телефонів із проханням про допомогу від мешканців області, які потрапили в різні ситуації. Проте серед них, на жаль, часто трапляються і неправдиві, тобто хибні виклики. Так, з початку 2020 року працівниками Городоцького відділу поліції було складено 19 постанов за ст. 183 (Завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, поліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб).
Відповідно до санкції цієї статті завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою накладення штрафу до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом з тим, у окремих випадках, коли мова йде про тяжкі наслідки, законодавством України передбачена і кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності. Відповідно до статті 259 Кримінального кодексу України такі «жартівники» можуть потрапити за грати на строк до семи років.

Пам’ятайте: коли ви здійснюєте завідомо неправдивий виклик, хтось інший лишається допомоги, яка йому вкрай необхідна.