Закликаємо громадськість проявити свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!

Дата: 16.03.2020 11:23

Щовесни на території України розмахів набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами.

Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, сон-трави, черемші, цикламена та крокусу, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.

Отож, з метою попередження несанкціонованої торгівлі рідкісними рослинами, занесеними до Червоної книги, з 01 березня по 10 травня 2020 року на території України проходять профілактичні заходи під умовною назвою "Первоцівт-2020".

Так, в ході проведення даних заходів будуть відпрацьовуватись ринки та інші місця торгівлі, а також місця де може проходити несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та інших рослин занесених до Червоної книги України.

Торгівлю рослинами, занесеними до Червоної книги України, незалежно від того, були вони зібрані торгуючими власноруч чи ні, заборонено на підставі ст.12 ЗУ «Про охорону навколишнього середовища» і ст.9 ЗУ «Про тваринний світ».

Якщо торгівля дикорослими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушники підлягають відповідальності по ст.159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринку) передбачає попередження або накладення штрафу в сумі від 17 до 51 гривні.

У випадках, коли торгівля такими рослинами відбувається за межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності по ст.160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) тягне за собою відповідальність накладення штрафу в сумі від 17 до 119 гривень із конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Використано інформацію зі сторінки Городоцького ВП ГУНП в Хмельницькій облісті  мережі facebook.com