Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Перший врожай спаржі...

Дата: 18.05.2020 14:12
Кількість переглядів: 592

Хмельничани Владислав та Лідія Бігуни, уродженці Городоцького району, вирощують в селі своїх батьків Завадинцях різні овочі й фрукти. Та перший овоч, який достиг два тижні тому — спаржа, або ж аспарагус.

Господар розповідає, що спаржа в селі росла, та її називали «холодок» і додавали до букетів, а не їли. Про те, що аспарагус цінний і дорогий овоч, господар, каже, дізнався кілька років тому. Відтоді спаржа на столі родини Бігунів щодня, з перших днів травня.

Аспарагус, або ж як його називають українці - «холодок», ріс і в садибі батьків Владислава Бігуна в Городоцькому районі. Це був один кущ, раніше його вплітали в фату нареченим, робили букети, і ніхто не здогадувався, що ця рослина їстівна. Тепер подружжя вирощує 50 кущів спаржі.

Про те, що пагони аспарагусу можна їсти, першим в родині дізнався господар.

«В мене є підручники з садівництва, вдумайтеся тільки, 1901 року. І там спаржа вже є. Я подумав, що буржуям можна, а нам, простим селянам, чомусь нє? На квітнику взяв і так обережно, щоб не отруїтися, готував, вичитував… На смак щось подібне до шампіньйонів», - розповідає господар.

Пагони аспарагус пускає на початку травня. Відтоді й родина Бігунів щодня споживає спаржу.

«Весною завжди хочеться салату, зелені. Це перший овоч, який далеко обганяє редиску», - каже Лідія Бігун.

Спаржу можна їсти всю і в будь-якому вигляді, каже господиня. Вона готує страви з молодих пагонів аспарагуса кожного разу інші.

Кілограм пагонів спаржі в українських супермаркетах коштують 278 гривень. Владислав Бігун розповідає, що рослина невибаглива і вирощувати її просто.

«Набрало енергії від сонця, само росте 10 років на одному місці. Дешево, просто, без ніякої хімії», - ділиться Владислав Бігун.

Джерело: Суспільне Поділля

Фото без опису

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь