Перший врожай спаржі...

Дата: 18.05.2020 14:12

Хмельничани Владислав та Лідія Бігуни, уродженці Городоцького району, вирощують в селі своїх батьків Завадинцях різні овочі й фрукти. Та перший овоч, який достиг два тижні тому — спаржа, або ж аспарагус.

Господар розповідає, що спаржа в селі росла, та її називали «холодок» і додавали до букетів, а не їли. Про те, що аспарагус цінний і дорогий овоч, господар, каже, дізнався кілька років тому. Відтоді спаржа на столі родини Бігунів щодня, з перших днів травня.

Аспарагус, або ж як його називають українці - «холодок», ріс і в садибі батьків Владислава Бігуна в Городоцькому районі. Це був один кущ, раніше його вплітали в фату нареченим, робили букети, і ніхто не здогадувався, що ця рослина їстівна. Тепер подружжя вирощує 50 кущів спаржі.

Про те, що пагони аспарагусу можна їсти, першим в родині дізнався господар.

«В мене є підручники з садівництва, вдумайтеся тільки, 1901 року. І там спаржа вже є. Я подумав, що буржуям можна, а нам, простим селянам, чомусь нє? На квітнику взяв і так обережно, щоб не отруїтися, готував, вичитував… На смак щось подібне до шампіньйонів», - розповідає господар.

Пагони аспарагус пускає на початку травня. Відтоді й родина Бігунів щодня споживає спаржу.

«Весною завжди хочеться салату, зелені. Це перший овоч, який далеко обганяє редиску», - каже Лідія Бігун.

Спаржу можна їсти всю і в будь-якому вигляді, каже господиня. Вона готує страви з молодих пагонів аспарагуса кожного разу інші.

Кілограм пагонів спаржі в українських супермаркетах коштують 278 гривень. Владислав Бігун розповідає, що рослина невибаглива і вирощувати її просто.

«Набрало енергії від сонця, само росте 10 років на одному місці. Дешево, просто, без ніякої хімії», - ділиться Владислав Бігун.

Джерело: Суспільне Поділля