Відпуст за заступництвом святого Антонія

Дата: 15.06.2020 10:52

Відпуст з нагоди спомину св. Антонія Падуанського відбувся 13 червня у парафії св. Станіслава єпископа і мученика. На урочистості щороку прибувають тисячі паломників. Хоч цього року людей було в декілька разів менше, ніж у попередні, це не стало причиною для того, щоб не проводити традиційне святкове богослужіння, на яку прибули священнослужителі з різних католицьких храмів.

Під час проповіді отець розповів біографію святого, про його життя, як приклад для наслідування. Він також згадав покійного отця Владислава Ванагса та про дива, які Бог творив у його житті за заступництвом святого Антонія.

Святий Антоній є неформальним покровителем міста, його чудотворний образ, що зберігається у костелі Святого Станіслава, надзвичайно шанують усі римо-католики України , і не тільки.

Традиційно усі прихожани підходили до чудотворного образу, щоб помолитися та відірвати кілька листочків від берізок, що його прикрашали. Вважається, що вони мають цілющі властивості.

Це свято не лише парафіяльне, але свято всього міста, тому у ньому участь взяли також і представники місцевої влади.

Своїм співом прикрашав літургію хор ім. Отця Владислава Ванагса «Cantate Domino».

Святкування завершилося традиційною урочистою ходою.