Обережно! Бурульки!

Дата: 20.01.2021 13:00

В управлінні з питань цивільного захисту населення Хмельницької ОДА застерігають: на зміну холодному арктичному повітрю,  що знижувало температуру повітря на Хмельниччині  до  -19-23° морозу, а на поверхні ґрунту навіть до -28° морозу, в наслідок впливу потужного атлантичного циклону  найближчими днями  очікується  не менш різке потепління, підвищення температури  вночі до 0°, вдень до 1 – 6° тепла. Внаслідок таких температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель утворюються крижані бурульки, падіння з даху яких може призвести не тільки до травмування людини, а й до її загибелі.

Варто зазначити, що такі температурні показники  будуть аномально теплими, як для  3-ї декади січня, а тому  середньодобова температура повітря в ці дні прогнозується на 6-9° вище за кліматичну норму.

Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари розташовані упритул до будинків.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на людей з настанням потепління, необхідно виконувати такі заходи безпеки:

? не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності – звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
? вибираючи маршрут руху по вулицям міста слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд;
? проходячи повз будинки або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння снігу та льодових наростів;
? якщо ви йдете по тротуару і чуєте нагорі підозрілий шум – потрібно якомога швидше притиснутися до стіни, щоб укриттям послужив козирок даху;
? батькам та педагогам необхідно роз’яснити дітям небезпеку ігор під час відлиги під карнизами дахів будинків;
? під час прогулянок з дітьми, не залишати їх без нагляду і не перебувати з ними в місцях можливого падіння з дахів брил, снігу.

Пам’ятайте, що дотримання цих основних порад та заходів безпеки дозволить уникнути трагічних наслідків.