Грип птиці – інформаційне попередження!

Дата: 25.01.2021 13:33

Городоцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області нагадує про небезпеку занесення і розповсюдження на території області однієї з небагатьох найнебезпечніших інфекцій - пташиного грипу. Останнім часом епізоотична ситуація щодо цього захворювання суттєво погіршилася, про що свідчать спалахи.

Кінець грудня 2020 року - початок січня 2021 року, відповідно до оперативних повідомлень Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів на території України почастішали випадки спалаху грипу птиці. Зареєстровано спалахи вірусу грипу птиці типу А1 субтипу Н5 від:

1. від 24.12.2020р. с. Яселка, Очаківського району, Миколаївської області;
  2. від 28.12.2020р. смт. Бородянка, Бородянський район, Київська область;
  3. від 29.12.2020р. с. Заозерне, Каховського району, Херсонської області;
  4. від 29.12.2020р. ПП АП «Благодатненський птахопром» вул. Верхня, 29,

с. Іванівка, Арбузинського району, Миколаївської області;

1. від 29.12.2020р. с. Трихати, Миколаївського району, Миколаївської області;
  2. від 15.01.2021р. смт Доманівка, Доманівського району, Миколаївської області;
  3. від 18.01.2021р. котеджне містечко «Канадське селище», селище Гостомель, Київської області.

Також, на початку січня 2021 року, згідно з офіційною інформацією Європейського Союзу (через систему нотифікації хвороб тварин – ADNS), зареєстровані випадки захворювання на високопатогенний грип птиці на території Угорщини та на території Литовської Республіки.

Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці. Основним шляхом передачі збудника є повітряно-крапельний.

Шановні громадяни, рекомендуємо: для профілактики захворювання тримайте птицю в закритих приміщеннях. Не дозволяйте домашній птиці контактувати з дикою та синантропною птицею. Доглядайте домашню птицю в виділеному для цього захисному одязі, взутті та в рукавичках. Проводьте очистку та дезінфекцію пташників. Послід та залишки їжі з пташника періодично потрібно утилізовувати. Не купуйте сире м’ясо птиці та яйця в місцях де неможливо провести ветеринарно-санітарну експертизу. Завжди мийте руки з милом після контакту з сирим м’ясом птиці.

При купівлі молодняку птиці цікавтесь про наявність у продавців відповідних супровідних документів, а саме ветеринарної довідки або ветеринарного свідоцтва форми № 1, які свідчать про клінічний стан птиці та ветеринарно-санітарні заходи, які проводяться в господарстві.

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити до Городоцької районної державної лікарні ветеринарної медицини  за адресою:  м. Городок, вул. Чайковського, 2  або за телефоном 3-13-80.

Городоцьке районне управління

Головного управління