Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

З 1 січня 2021 року розпочато черговий етап подання суб’єктами декларування щорічних електронних декларацій за 2020 рік

Дата: 04.02.2021 10:08
Кількість переглядів: 429

   З 1 січня 2021 року розпочато черговий етап подання суб’єктами декларування до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» щорічних електронних декларацій за 2020 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

   Статтею 3 цього Закону визначено перелік осіб, які подають декларації.

Відповідно до статті 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в»  пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

   Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах  «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

   Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

   Суб’єкт декларування повинен:

1) перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр);

2) перевірити термін дії електронного цифрового підпису та можливість його роботи з Реєстром.

   Головне – вчасно подати декларацію!

   Якщо у суб’єкта декларування з певних причин немає всіх даних, необхідних для заповнення, то декларацію слід подавати з наявними даними. Адже, відповідно до частини 4 статті 45 Закону України „Про запобігання корупції” упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

   Крім звичних відомостей, у декларації тепер потрібно вказувати реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію та номер паспорта громадянина України, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї, зареєстроване місце їхнього проживання, а також місце фактичного проживання або поштову адресу, на яку суб’єкту декларування Національним агентством може бути надіслано кореспонденцію.

   Поняття «члени сім’ї» було розширене та конкретизоване.

   Відтепер суб’єкти декларування повинні врахувати, що закон чітко встановив норму, що заповнювати електронну декларацію треба незалежно від того, чи перебуває об’єкт декларування на території України чи за її межами.

   Також із 1 січня 2020 року підлягають декларуванню об’єкти інтелектуальної власності, що можуть бути оцінені у грошовому еквіваленті та криптовалюти.

   За несвоєчасне подання декларації без поважних причин передбачено адміністративну відповідальність (стаття 172-6 КУпАП).

   Кримінальна відповідальність передбачена за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України „Про запобігання корупції”, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (стаття 3662  ККУ) та умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої цим Законом (стаття 3663 ККУ).

   Не затягуйте з поданням електронних декларацій, оскільки в останні дні їхнього подання можуть виникати технічні збої у роботі реєстру Національного агентства з питань запобігання корупції.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь