Ви ідете на роботу чи у справах, а Ваша малолітня дитина залишається дома сама?

Дата: 12.04.2021 15:08

Тоді нагадайте їй:

• Вікна не відкривати (навіть на провітрювання). Краще зробіть це самі до та після роботи.
  • Двері не відкривати стороннім особам: навіть якщо це "подивитися показники лічильника", "знайомий/сусід знизу хоче повернути якусь річ", "вам передали передачу/доставка"..... одразу телефон в руки - і дзвонити негайно батькам або при наполегливому пробиранні до помешкання - на "102".
  • В магазин - не можна! Навіть якщо закінчився хлібчик ( водичка, захотілось смаколика, захотілось допомогти мамі....).
  • Сусідка (сусід) просить відчинити (ви достовірно не знаєте чи хворіє сусідка і з ким вона контактувала), тому переадресовувати сусідку до інших, де, можливо, є дорослі.
  • Гратися в "дезінфекторів", "прибиральників", "лікарів", пробувати на дотик/смак/запах незнайомі речовини в пляшечках, ліки, засоби дезінфекції тощо. Навіть якщо "знаю скільки лити", "бачила як ти робиш", "я тільки попорскати", "воно ж гарно пахне" - в жодному разі!

ТАКІ РЕЧІ ВЗАГАЛІ МАЮТЬ ЗНАХОДИТИСЬ У НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ!

Вивчіть з дитиною номера телефонів екстренних служб та поясніть за яких обставин можна їх викликати. АЛЕ ЖАРТУВАТИ НЕ МОЖНА!!! А ще краще спільно з дитиною створіть такий інформаційний плакат та почепіть на видному для дитини місці.

ОТОЖ:

• Правило для дітей - у всіх сумнівних і не дуже випадках - дзвонити батькам.
  • Правило для батьків, які працюють, - поповніть мобільний рахунок малечі.
  • І спілкуйтеся з дітьми просто так, без їх дзвінків, без нагадувань, не чекаючи перерви. І все буде добре!!!

Джерело: Ювенальна Превенція Поліції Хмельниччини