Створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) – вимога часу

Дата: 13.04.2021 14:49

Порядок створення ОСББ визначає Закон України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» ,  Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартиному будинку»Закон України «Про житлово-комунальні послуги».

Аналізуючи проблематику державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та низку питань, що виникають у заявників під час консультацій з даної теми, пропонуємо ознайомитись із наступною інформацією, яка може стати в нагоді під час оформлення документів щодо таких юридичних осіб.

Топ помилок:

1. Тотожність найменування юридичної особи згідно з даними ЄДР.

Перед тим, як приймати рішення про затвердження назви ОСББ, радимо перевірити дані Єдиного державного реєстру щодо наявності із таким самим найменуванням іншого об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, скориставшись безкоштовним сервісом Мін'юсту https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search.

2. Порушення вимог оформлення протоколу установчих (загальних) зборів співвласників:

- відсутність інформації щодо документа, яким підтверджується право власності на квартиру або нежитлове приміщення;

- відсутність підпису або результату голосування власника у протоколі;

- наявність арифметичних помилок під час підрахунку результатів голосування;

- відсутність документа, який підтверджує повноваження представника власника.

Типова форма протоколу зборів співвласників - за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1083-15#п13.

3. Порушення вимог оформлення листків письмового опитування співвласників, які не голосували на зборах.

Зверніть увагу на ч. 8 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text), яка зорієнтує вас на тонкощах даного процесу.

4. Невідповідність статуту ОСББ ст. 7 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Типова форма статуту - за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1155-03#п14.

5. Відсутність у протоколі загальних зборів співвласників/засідання правління інформації щодо дати звільнення та призначення голови правління ОСББ.

Додатково зверніть увагу, чи зазначена особа, яка звільняється із посади, в ЄДР як «підписант»? Якщо так, то необхідно прийняти рішення щодо позбавлення її права підпису документів від імені юридичної особи або залишити і надалі за нею таке право, якщо в цьому є необхідність.

6. Подання документів особою, яка не має на це повноважень.

Під час створення ОСББ це має бути особа, яка уповноважена установчими зборами, а під час внесення змін до відомостей ЄДР - «діючий» керівник або уповноважена ним особа на підставі нотаріальної довіреності.

Звертаємо увагу, що державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» .

В Городоцькій міській територіальній громаді державну реєстрацію ОСББ можна провести в Центрі надання адміністративних послуг Городоцької міської ради за адресою: 32000, м. Городок, вул. Шевченка,20 (1-й поверх), e-mail:cnap_gor@ukr.net.