Щодо повідомлення RASFF
Городоцьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує, що Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області отримано лист Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 30.04.2021р. № 11.1.3-26/10170 «Щодо повідомлення RASFF № 2021.0019 – fur 36».
Відповідно до повідомлення, виявлено 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (5138 µg/kg – ppb) в рафінованій пальмовій олії, що експортувалась з Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польща (виробник: Elstar Fats Sp. z o.o., Stare Pole), де використовувалась при виготовленні печива (виробник: Bogutti Sp. z o.o., Zlotoklos), яке надіслано до України (отримувачі: ТОВ «АТБ-Маркет», просп. Олександра Поля, 40, м. Дніпро, 49000; ТОВ «Форвард-КД», вул. Бузкова, 2, м. Львів, 79035).
Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов'язані вилучати таабо відкликати у встановлених Законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив на здоров'я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.
Городоцьке управління
ГУ Держпродспоживслужби
в Хмельницькій області