Соціальна робота з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах

Дата: 03.06.2021 11:07

Сім’я, яка опинилася в складних життєвих обставинах – це сім’я, що виховує неповнолітню дитину/дітей та яка втратила свої виховні можливості у зв’язку з виникненням складних життєвих обставин, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім’ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно( інвалідність, часткова втрата рухової активності у зв’язку із станом здоров’я, самотність, сирітство, безпритульність, відсутність житла або роботи, насильство, алкогольна/наркотична залежність, стихійне лихо, негативні стосунки в сім’ї тощо).

Зростання кількості сімей у складних життєвих обставинах обумовлено збільшенням числа малозабезпечених сімей, погіршенням стану здоров’я населення, зростанням кількості розлучень, неповних сімей, насилля тощо.

З метою забезпечення координації та взаємодії суб'єктів соціальної роботи щодо обліку сімей,  які опинилися у складних життєвих обставинах на території громади, та надання їм  комплексу  різних послуг для вирішення їхніх проблем проводиться відповідна соціальна робота. Фахівцями із соціальної роботи  Центру  надання  соціальних  послуг  Городоцької  міської  ради  було здійснено виїзд у  с.Кузьмин,  с.Хмелівка,  с.Бедриківці. Основна  мета  виїзду - допомога молодим, багатодітним та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах підвищити свій батьківський потенціал, попередити прояви насилля в сім’ях, обрати вірний шлях у житті.  Проведено профілактичні бесіди на теми: «Чисте помешкання запорука здоров’я», «Алкоголь не вихід з проблеми», «Батьківські обов’язки, батьківська любов».