«Патронатна сім’я: дітям – родина, патронатним вихователям – стаж та заробітна плата»

Дата: 05.07.2021 08:57

Патронатна сім’я – це родина, яка пройшла курс навчання і готова взяти на виховання   дитину або дітей  в будь – який час за згоди всіх її членів сім´ї.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів її родини надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй родині. Патронатний вихователь повинен бути безробітним.

У патронатного вихователя обов´язково повинен бути помічник патронатного вихователя – це чоловік або дружина патронатного вихователя чи інший дорослий член його родини (діти).

Хто може стати патронатним вихователем?

• це повнолітня особа, яка є громадянином України;
  • має досвід виховання власних дітей;
  • не позбавлялася батьківських прав;
  • не має судимості;
  • проживають на спільній площі з помічником патронатного вихователя,
  • має відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей.

Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

• новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
  • підкинуті, знайдені діти;
  • безпритульні діти;
  • діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;
  • діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;
  • інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя?

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині.

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші від 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин,  орієнтовно становить від 1 до 3 місяців, але може бути і до 6 місяців.

Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?

Патронатний вихователь буде отримувати офіційну заробітну плату від держави, а в його трудовій книжці буде відповідний запис та нараховуватиметься трудовий стаж.

Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.  До 6 років прожитковий мінімум на дитину –  1492 грн. х 2 = 2984 грн.; від 6 до 18 років – 1860 грн. х 2 = 3720 грн. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (близько 8810 грн.). Прожитковий мінімум для працездатної особи  – 1762 грн. х 5 = 8810 грн. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.

Як стати патронатним вихователем

Кандидати у патронатні вихователі проходять відповідне навчання блокове два з половиною місяці. Після завершення курсу навчання, тренери надають рекомендацію для створення патронатної сім’ї.

Більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись «Центру  надання  соціальних  послуг  Городоцької  міської  ради»  у  відділення  соціальної  роботи  з  сім»ями,  дітьми  та  молоддю  за  адресою  м.Городок  пров. Попова,  буд. 4 або  за   тел. 3-10-35,  068 350 37 58 .